SMUTNÁ ZPRÁVA: Zemřel Jiří Pomeje (†54)! Prohrál svůj boj s rakovinou

Ve věku 54 let zemřel v Nemocnici Na Pleši herec Jiří Pomeje. Ten se již dlouhou dobu potýkal se zákeřnými zdravotními problémy, konkrétně s rakovinou, které nyní podlehl. Smutnou zprávu potvrdil jeho blízký přítel Pavel Pásek.
Jiří Pomeje
facebook.com/jiri.pomeje.18

reklama

Jiří Pomeje se narodil v Českých Budějovicích a několik let se věnoval tanci, dokonce i závodně. Jako producent se podílel na známých filmech jako Princezna ze mlejna (1994), Z pekla štěstí (1999) nebo Andělská tvář (2002).

Jiří Pomeje
Autor: facebook.com/jiri.pomeje.18 Jiří Pomeje

V jeho životě figurovaly tři nejzásadnější ženy. Jeho první manželkou se stala herečka Michaela Kuklová, se kterou se rozvedl po 13 letech manželství. Hned následující rok se oženil s Ivetou Bartošovou, ale manželství trvalo velmi krátce, pouhý rok. Jeho poslední ženou se stala Andrea Šťastná, se kterou má dceru Annu. Ta ale v srpnu 2018 podala žádost o rozvod. Tu ovšem stáhla chvíli poté, co se jejímu manželovi vrátila rakovina. Jeho manželka doufala, že se vyléčí, už kvůli jejich dceři Aničce. Sama Andrea těžko hledá slova na tuto tragédii. „Promiňte," řekla jen na prosbu o reakci pro Blesk. „Nezlobte se, je zbytečné teď cokoliv říkat," dodala zlomeně.

Jiří Pomeje

Jak je na tom Jiří Pomeje a jeho boj s rakovinou? Přestává vidět!

Právě pětiletá Anička tu po něm zůstala. Mezi dalšími truchlícími je i tatínek Jiří a maminka Jaroslava. Pomeje bojoval s rakovinou již dříve. V roce 2017 diagnostikovali lékaři Jiřímu rakovinu hrtanu, ale ten se nevzdával! Tehdy svůj boj nad rakovinou vyhrál, i když přišel o hrtan a místo hlasu dostal takzvaného slavíka. Ovšem šokující zpráva přišla následující rok. Rakovina tentokrát napadla kosti. Lékaři byli skeptičtí a uznali, že léčba už nebude prospěšná.

Zdeněk Troška se svěřil deníku eXtra.cz se vztahem s Jiřím Pomeje. „S Jirkou jsme byli velký kamarádi, udělali jsme spolu několik filmů. Byl to kluk veselý, kamarádský, plný života, plný nápadů a radosti ze všeho co dělal. Užíval život úplně naplno, byl hodný, ohleduplný, trochu fanfaron, mnohdy neuměl rozlišit skutečnost od přání. A do všeho šel upřímně po hlavě. Je mi to líto. Konec konců odešel mladý člověk, každého dobrého člověka je škoda,“ řekl smutný režisér Zdeněk Troška.

Jiří Pomeje & Andrea Pomeje
Autor: facebook.com/jiri.pomeje.18 Jiří Pomeje & Andrea Pomeje

reklama

reklama