Smutné výročí: 14 let od tragické nehody legendárního hokejového kouče Ivana Hlinky

Už 14 let si v srpnu připomínáme tragické úmrtí jednoho z nejlepších českých hokejových koučů Ivana Hlinky (†54). Do hokejového nebe odešel po smrtící autonehodě nedaleko Karlových Varů.
Ivan Hlinka
Ivan Hlinka
Facebook/Fanoušci hokeje

reklama

Je to už 14 let od tragické autonehody u Karlových Varů, kdy do hokejového nebe odešel národem milovaný hokejista a nejúspěšnější hokejový kouč české historie, Ivan Hlinka.

Ivan Hlinka vyrůstal na severu Čech, kde také začal svou hokejovou kariéru. Už jako šestiletý se stal členem mládežnického týmu Litvínova. Neuběhlo mnoho let a ve svých dvaceti už se Ivan mohl pyšnit kapitánskou páskou litvínovského týmu.

Tentýž rok se prosadil také v národní reprezentaci. S československým týmem získal tři tituly mistrů světa. Ještě pozoruhodnějších výsledků ale Ivan dosáhl v roli hokejového trenéra.

Stan Mikita

Smutná zpráva: Chicagská legenda Stan Mikita se odebral do hokejového nebe

S trénováním začal v roce 1986 a koučem tehdy ještě československé reprezentace se stal v roce 1991. Asi nejslavnější zlato, které s týmem vybojoval, bylo to olympijské z kanadského Nagana v roce 1998.

Ivan Hlinka měl velmi rád okolí Karlových Varů. A právě Vary se mu staly osudnými. 16. srpna 2004 byl zrovna na cestě do Karlových Varů na předávání cen Zlatá hokejka, když se srazil s protijedoucí dodávkou. Ivan Hlinka zemřel v nemocnici, tři hodiny po nehodě.

I přesto, že už je to 14 let, v srdcích příbuzných a hokejových fanoušků zůstane Ivan Hlinka už napořád.

reklama

reklama