SPORTSTAR: Půvab a krása skrytá pod helmami. Přehled nejhezčích hokejistek

Helma, košík a těžká výstroj patří do povinné výbavy krásek mezi mantinely. Ale to, co se pod tím skrývá, bere dech. Hokejka v ruce, přesný tah na bránu, ale i dokonalé ženské křivky - i o tom je ženský lední hokej!
Ruská brankářka Anna Prugova
Ruská brankářka Anna Prugova
Instagram/anna_prugova

reklama

V hledáčku světových hokejových krásek je hned několik es! A tak začněme u finské brankářky Jenny Silvone. Dvacetiletá seveřanka musela do brány už odmala. Její bratři totiž byli hokejoví útočníci, a tak si ze své drobné sestřičky udělali gólmanku. Tehdy ještě ani netušila, že ji sourozenci vystřílí až do reprezentace.

Finská brankářka Jenna Silvone
Autor: Instagram/jennasilvone Finská brankářka Jenna Silvone

Pohlednou tvářičku, tentokrát ovšem s blonďatou hřívou, pod helmou už od dětství skrývá američanka Amanda Kessel. Dvojnásobná mistryně světa a olympijská šampionka svým fanouškům na sociálních sítích pravidelně dopřává pestrobarevnou škálu roztomilých fotek. Výjimkou nejsou ani záběry z jejího oblíbeného rybaření.

Americká reprezentantka Amanda Kessel
Autor: Instagram/amandakessel28 Americká reprezentantka Amanda Kessel

Pozadu nezůstává ani ruská krasotinka Anna Prugová. A kdo by řekl, že tahle křehká dívenka čelí v brankovišti tvrdým střelám? Jde jí to - vychytala už dva bronzy na mistrovství světa.

Ruská brankářka Anna Prugova
Autor: Instagram/anna_prugova Ruská brankářka Anna Prugova

A nejen výsledky, ale také půvabem vyniká i Kanada. Mezi slavné hokejové veteránky bychom mohli zařadit osmadvacetiletou Natalii Spooner, která se chlubí už pěknou sbírkou medailí, kterou jí spoluhráčky i soupeřky mohou jen závidět. Má zlato a stříbro z olympiády a šest cenných kovů z mistrovství světa!

Kanadská hráčka Natalie Spooner
Autor: Instagram/Natalie Spooner Kanadská hráčka Natalie Spooner

A to nejhezčí na konec! Tak pojďme zabrousit do naší reprezentace. Ne nadarmo se říká, že Češky patří mezi nejkrásnější ženy planety. To potvrzuje i milovnice sushi Tereza Vanišová. Tréninky s holí a pukem ji sice hodně zaměstnávají, ale ve volném čase se ráda věnuje svému boxerovi nebo vyrazí s přítelem do přírody. Kdo zvítězil u vás?

Česká kráska Tereza Vanišová
Autor: Instagram/Tereza_vanisova Česká kráska Tereza Vanišová

reklama

reklama