Tenhle outfit Leoše Mareše iritoval

Když se Boris Carloff (38) objevil na předávání letošních Andělů, moderátor večera Leoš Mareš si do něho štouchnul: Vypadáte jako elektrické spotřebiče budoucnosti!
Boris působí démonicky
Boris působí démonicky
Jiří Janoušek

reklama

Okomentoval tak jeho na české poměry odvážný outfit. Boris narážku ustál a toho večera šel domů jako dvojnásobný vítěz. Odnesl si Anděla za nejlepší elektronické album a nejlepší videoklip.

 Boris Carloff má osobitý styl, Foto: Jiří Janoušek„Já nikam moc nechodím, radši jsem doma a skládám, ale je pravda, že po Andělech už mě lidi víc poznávají,“ říká Boris. I na večírku ve Slovanském domě, kde Heineken představoval nový drink pro ženy, se objevil ve svém typickém outfitu.

„Celé to mám z Jižní Koreje,“ informoval muzikant. „Nakupuji buď tam nebo v Japonsku anebo pro mě šije Eva Brzáková.“

Carloff spolupracoval v minulosti s kapelou Kryštof nebo Davidem Kollerem a až nyní se profiloval sólově. První desku vydal v Anglii, kde rok a půl žil, a další, The Escapist, na domácí půdě. Tu příští ale bude nahrávat v New Yorku.

Boris mimo jiné zaujal i tím, že z pódia při přebírání Andělů pozdravil svoji ženu, což pánové z hudebního světa často nedělají. „Jsme spolu čtyři roky. Je mojí nejlepší přítelkyní,“ vysvětluje. Jeho manželka je také významnou umělkyní. Pracuje v oboru design a architektura a jmenuje se Darja Podboj. Její šatník je však daleko konzervativnější.

A proč má Boris tak zvláštní jméno? "Měl jsem rád kapelu Bauhaus, jejíž singl se jmenoval podle představitele Drakuly - Bela Lugosi is dead. Od toho už bylo blízko k představiteli Frankensteina Borisi Karloffovi, a protože jsem to chtěl trochu pozměnit, pojmenoval jsem svoji tehdejší kapelu Boris Carloff. A už mi to zůstalo."

Ivana Bachoríková

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!