Tereza Kerndlová promluvila o rakovině!

Zpěvačka Tereza Kerndlová šokovala své fanoušky na sociálních sítích, kde veřejně přiznala, že nedávno bojovala s vážnou nemocí a musela dokonce podstoupit operaci děložního čípku.
27. 8. 2018 TOP STAR: TEREZA KERNDLOVÁ ŠOKOVALA SVÉ FANOUŠKY
27. 8. 2018 TOP STAR: TEREZA KERNDLOVÁ ŠOKOVALA SVÉ FANOUŠKY

reklama

Tereza Kerndlová i díky tomu, že oba její rodiče prodělali rakovinu, chodí k lékařům na pravidelné kontroly. Když šla ale po roce ke svému gynekologovi, vyslechla si něco, co asi nikdo nechce. „Bylo to dokonce na narozeniny mého muže, kdy mi moje gynekoložka řekla, že jsou tam nějaké změny a měla bych si zajít na biopsii, abychom to opravdu ohlídali,“ řekla nám Tereza.

Nejhorší chvíle pro ni byly, když čekala na výsledky. I přesto se snažila fungovat dál, jezdit na koncerty a být se svými nejbližšími a přáteli. „Vlastně všichni jsme doufali, že tam nic nebude, že mě chtějí jen víc hlídat kvůli té diagnóze ze strany rodičů a doufala jsem, že to bude dobré. Ale nebylo,“ míní zpěvačka.

 

Není snadné o tom mluvit, ale myšlenka, že bych mohla něco změnit je silnější než cokoliv jiného. Tento status píšu s tím, že ne vždycky je možné z vlastního života reportovat jen to pozitivní a vlastně je pro mě nelehké v nějaké výstižné formulaci sdělit, že jsem si před nedávnem prošla obdobím, kdy jsem nebyla zdravotně v pořádku. Jsem po operaci z důvodu pozitivního nálezu na děložním čípku. Už je to několik týdnů zpět, kdy běžná prohlídka ukázala, že se dějou určité změny. Následně jsem si prošla dalším vyšetřením a především biopsií, abych pak po dlouhých čtrnácti dnech v telefonu slyšela negativní zprávu, kterou jsem si, nejen já, nechtěla v době čekání na výsledky připustit. Děkuju za všechny milující kolem mě. Za toho nejstarostlivějšího muže ve vesmíru - moji  MÉHO MUŽE! Za silnou RODINU a upřímné PŘÁTELE... taky za aktivity a koncerty, které jsem s tímto vědomím, ještě do doby operace odjezdila, protože mi to neskutečne pomohlo. Vidět se a poznat v jiném světle má i dobré stránky. Zjistila jsem, že se neuzavírám do sebe a jsem schopna se trablům postavit. Bylo mi řečeno, že za dva roky by byl z mého stavu velice vážnej onkologickej problém. Pokud se vnímáte neohrozeně a nedáváte prevenci důležitost, můžete přijít pozdě do zcela překvapivé situace a i kdyby se jedna jediná dívka nebo žena z vás, měla díky mně vyhnout vážné nemoci, vyhnout rakovině, tak mi stálo za to, vám to napsat a hlavně se nebát o tom mluvit. Stastistika nelže a je děsivá. 1000 žen v ČR onemocní a 400 jich zemře! Choďte pravidelně na kontroly a nic nepodceňujte. Prý jsem zdárný přiklad toho, že je to to nejzásadnějši, co pro sebe můžete udělat. A nejen pro sebe, ale pro všechny, kteří vás milujou. Znám tuhle situaci i z druhé strany a řekla bych, že je to ještě horší. Teď po více jak třech měsících od chvíle, kdy to vím, můžu konečně napsat - JSEM ZDRAVÁ!!! Děkuju MUDr. Janě Kulhánkové, že na to přišla včas a MUDr. Leopoldu Rotterovi z GynMeda v Brně a jeho týmu, že se postarali o mé zdraví! Nesmírně děkuju! Kvůli tomu, že šlo v mém případě o nejvyšší stupeň těžkého přednádorového stavu, budu už vždycky pod drobnohledem, ale jsem v pořádku a je to krásnej pocit! Opatrujte se! T.

Příspěvek sdílený Tereza Kerndlova (@terezakerndlova),

Tereza měla třetí, tedy nejvyšší stupeň přednádorového poškození děložního čípku. Před pěti týdny podstoupila operaci. „Teď, když jsem byla u své gynekoložky na kontrole po operaci, tak mi říkala, že to šlo u mě hrozně rychle, že to bylo překvapivé. Protože když jsem byla před rokem, tak jsem byla v pořádku. Během těch 12 měsíců se tam staly takové změny, které byly v tom nejtěžším stadiu. Takže těžko říct, jaký by byl čas mezi tím, kdy by bylo pozdě," pokračuje.

Zpěváčka více než tři měsíce žila ve strachu, co bude. Teď už ale ví, že je v pořádku a zdravá. Tuto svoji zkušenost se rozhodla zveřejnit proto, aby upozornila i další ženy, aby prevenci nepodceňovaly. „Kdyby jen jedna jediná holka se mohla díky mně uzdravit a zašla, tak mi za to stálo,“ prozradila Tereza. Rakovina děložního čípku je celosvětově čtvrté nejrozšířenější nádorové onemocnění u žen. Milé dámy, myslete více na své zdraví!

reklama

reklama