Tiger Woods je opět nejlépe placeným sportovcem světa!

Nejlepší golfista světa Tiger Woods se dostal zpět na vrchol nejlépe placených sportovců. Podle časopisu Forbes dosáhl na špici poprvé od svého sexuálního skandálu. Před ním tam ovšem „trůnil“ neuvěřitelných 11 let!
Tiger Woods  je opět na vrcholu
Tiger Woods je opět na vrcholu
isifa.com

reklama

Sedmatřicetiletý Američan vydělal golfem v loňském roce 78,1 milionů dolarů a odsouvá tak švýcarského tenistu Rogera Federera na stříbrnou příčku. Ten si letos přišel na 71,5 milionů dolarů. Třetím je pak basketbalová legenda Kobe Bryant, který si v loňském roce vydělal 61,9 milionů dolarů.

Nejvíce zastoupeným sportem na seznamu je baseball. V první stovce se objevuje neuvěřitelných 27 hvězd baseballové současnosti.

Ačkoli Woodsova současná přítelkyně, lyžařská hvězda Lindsey Vonn, je bohatá, v žebříčku magazínu Forbes se neumístila ani v první stovce. Zde se objevily jen tenisové krasavice Maria Šarapovová a Serena Williams. Šarapovová obsadila 22. místo s příjmem 29 milionů dolarů a mladší sestra dua Williams se zařadila na 68. příčku s příjmem 20,5 milionu dolarů.

Na osmém místě se umístil britský fotbalista David Beckham, který si přišel za loňský rok na 47,2 milionů dolarů. Bývalý anglický kapitán tak předběhl své dva fotbalové kolegy, devátého Cristiana Ronalda a desátého Lionela Messiho.

Světová top 10 nejlépe placených sportovců:
1 Tiger Woods, golf, 78,1 mil. dolarů
2 Roger Federer, tenis, 71,5 mil. dolarů
3 Kobe Bryant, basketball, 61,9 mil. dolarů
4 LeBron James, basketball, 59,8 mil. dolarů
5 Drew Brees, americký fotbal, 51,0 mil. dolarů
6 Aaron Rodgers, americký fotbal, 49,0 mil. dolarů
7 Phil Mickelson, golf, 48,7 mil. dolarů
8 David Beckham, fotbal, 47,2 mil. dolarů
9 Cristiano Ronaldo, fotbal, 44,0 mil. dolarů
10 Lionel Messi, fotbal, 41,3 mil. dolarů

-juf-


reklama

reklama