Tim Burton je v Praze: Hledá tu další mrtvou nevěstu?

Americký režisér, výtvarník a snad největší surrealistický fantasta současnosti Tim Burton přijel do Prahy, aby zde zahájil svou výstavu. Představí tu své kresby, malby, fotografie, skicy a sochařské instalace.
Tim Burton je typický excentrický umělec
Tim Burton je typický excentrický umělec
Jiří Janoušek

reklama

Režisér filmu Karlík a továrna na čokoládu si českou metropoli už dokonale prošel.

"Když jsem poprvé navštívil Prahu, řekl jsem si, jaké je to nádherné město, které přímo vyzývá k procházkám a k objevování. Má skvělou energii, která inspiruje. A navíc si cením místních loutek. Ty se mi líbí," řekl Burton, který se nejvíc těší, až se bude moct procházet po Starém Městě.

Autor snímku Mrtvá nevěsta Tim Burton je naprosto nadšený z toho, jakou má jeho výstava v Praze atmosféru. V podzemí Domu U Kamenného zvonu vznikl Burtonův palác, kam lze sestoupit do obsáhlého archivu jeho animovaných projektů a krátkých experimentů.

"Nejoblíbenější kousek z mé výstavy jsou pro mě foukané skleněné koule, ve kterých jsou vystavené makety jednotlivých postav," uvedl Burton, který často spolupracuje s hercem Johnny Deppem.

Společně natočili hity jako Střihoruký Edward, Ed Wood, Karlík a továrna na čokoládu nebo Alenka v říši divů.

"S Johnnym nás spojuje dlouholeté přítelství. Dá se říct, že jsme oba dva svým způsobem podivíni," řekl Burton, který na tiskové konferenci také přiznal, že je v podstatě introvert, který se rád obklopuje jen lidmi, které dobře zná.

Tim Burton přijel se svým týmem do Prahy jen na pár dní. Partnerku, anglickou herečku Helenu Bonham Carter, nechal režisér bohužel doma.

Rozhovor s Timem Burtonem uvidíte dnes večer ve VIP zprávách v 19.55 na Primě.

-dd-Mohlo by vás zajímat

Johnny Depp a Amber Heard plánují společnou budoucnost

Johnny Depp si se snoubenkou užívá: Načerno!

Johnny Depp odmítl vzít za roli gangstera jen polovinu dohodnutého honoráře

Depp odmítl točit za 10 milionů dolarů! Chce dvojnásobek

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!