To tu dlouho nebylo: Herec Geoffrey Rush byl znovu nařčen z obtěžování

Rok 2018 je plný kauzy MeToo. O sexuálním obtěžování se mluví téměř všude a z mnoha slavných tváří se doslova přes noc staly zrůdy. I australský oscarový herec Geoffrey Rush byl nařčen z nevhodného chování vůči svým kolegyním. A to ne jednou! Naposledy se ozvala herečka Yael Stoneová. Sám herec to považuje za nedorozumění. „Je to vytržené z kontextu,“ říká.
Geoffrey Rush
Geoffrey Rush
Facebook/ Iconic Cool

reklama

A o co se mělo jednat? Podle herečky před ní Rush tančil v divadelní šatně úplně nahý a pomocí zrcadla se ji pokoušel špehovat, když se sprchovala. Na denním pořádku byly také textové zprávy plné sexuálních narážek.

Oscarový herec to ale vidí jinak. „Yael zřejmě vyvedl z míry můj elán a nadšení, s nímž obecně přistupuji k práci. Upřímně a hluboce lituji, pokud jsem ji nějak rozrušil,“ uvedl ve svém oficiálním prohlášení podle serveru BBC.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Geoffrey Roy Rush (@geoffrey_rush),

 

Herečka připustila, že to vše mohlo být myšleno v žertu, ale jí takové chování opravdu příjemné nebylo. „Věřím, že z jeho strany šlo o pouhé laškování, ale spíš než uvolněná jsem se cítila svázaná a sledovaná,“ řekla Stoneová.

Geoffreymu nehraje do karet fakt, že již v minulosti proti němu byly vzneseny nařčení za nevhodné sexuální chování. Herečka Eryn Jean Norvillová si postěžovala, že ji Rush osahával, když spolu hráli v divadelní hře Král Lear v letech 2015 až 2016.

Asia Argento

ŠOK! Zakladatelka MeToo sama čelí sexuálnímu obvinění! Měla odporně svádět kluka pod zákonem

Rush roku 1997 získal Oscara za herecký výkon ve filmu Záře, z pozdější doby je známý například ztvárněním kapitána Barbossy ve filmové sáze Piráti z Karibiku.

reklama

reklama