Tomáš řepka míří na svobodu! Bývalého fotbalistu čeká probační dohled i úhrada způsobených škod

Tomáš Řepka je volný! O podmínečném propuštění bývalého fotbalisty dnes rozhodl plzeňský krajský soud. Soudce Řepkovi uložil zkušební dobu na tři roky a dohled probačního úředníka. Někdejší fotbalový reprezentant má navíc ve zkušební době uhradit způsobenou škodu ve výši 430 tisíc korun.
Tomáš Řepka
Tomáš Řepka
CNC/Profimedia

Krajský soud v Plzni dnes podle mluvčí Lucie Jíchové zaslal do vězení příkaz k propuštění Tomáše Řepky. Věznice v takových případech musí vězně propustit. Řepka by se tak měl dostat na svobodu ještě dnes.

„Pokud se týká odůvodnění rozhodnutí, v dané chvíli mohu uvést jen to, že byly splněny veškeré zákonné podmínky pro vydání daného rozhodnutí,“ dodala k dnešnímu verdiktu krajského soudu Jíchová.

Šestačtyřicetiletého Řepku loni poslaly soudy na dva a půl roku do vězení za zpronevěru luxusního vozu, internetové útoky na jeho druhou exmanželku a maření úředního rozhodnutí. Od 30 měsíců vězení se mu odečetlo 293 dní za 293 odpracovaných hodin veřejně prospěšných prací.

Tomáš Řepka byl odsouzen na 15 měsíců do vězení 2

FOTO: Kontroverzní fotbalista Tomáš Řepka byl odsouzen do vězení! Za co a na jak dlouho by měl jít sedět?

Loni na podzim Řepka žádal o podmínečné propuštění. Okresní soud jej ale 11. listopadu z vězení nepustil, neboť vězeň podle tehdejšího verdiktu nesplnil několik zákonných podmínek. Mimo jiné soud nepřesvědčil, že se polepšil. Žádost o předčasné propuštění navíc podal před uplynutím třetiny trestu. Podle zákona vězeň může požádat o podmínečné propuštění až po vykonání třetiny trestu.

Řepka nastoupil do vězení 27. května v Praze, v červnu ho vězeňská služba převezla do věznice v Plzni. Třetinu trestu si odpykal až 15. prosince, žádost ale podal dřív. Podpořila ho ale i věznice, kde si do doby konání prvního soudu vysloužil za chování jednu kázeňskou odměnu. Bývalý fotbalový reprezentant pracoval na nestřeženém pracovišti mimo věznici v pekárně.

Autor: ČTK

reklama