TOP 10 filmů, na kterých se podílel Stan Lee

V pondělní večer obletěla svět smutná zpráva. Svět komiksu přišel o legendu. Zemřel tvůrce světových komiksových postav Stan Lee, a to ve věku úctyhodných 95 let.
Stan Lee
Stan Lee
Twitter/zoesaldana

reklama

Stan Lee byl komiksový scenárista, prezident a předseda společnosti Marvel Comics. Vytvořil příběhy, které jsou nyní celosvětově známé, především tedy Spider-Man, Avengers, Iron Man, X-Men, Fantastická čtyčka, Thor, Hulk a mnoho dalších. Lee své komiksy vydával u  společnosti Marvel Comics, a tak se z neznámého vydavatelského domu stala velká multimediální společnost.

Ne všichni hrdinové nosí pláště.
Autor: Twitter/fidd_iam Ne všichni hrdinové nosí pláště.
Komiksové postavy od Stan Lee
Autor: Twitter/Sakuradoii11 Komiksové postavy od Stan Lee

Teď si ukážeme drobné role této legendy, která si sama zahrála ve svých vlastních filmech.

Hulk

Stan Lee ve filmu Hulk
Autor: Twitter/paredesg311 Stan Lee ve filmu Hulk

Stan Lee si zahrál malou roli v roce 2003 ve svém filmu Hulk. Šlo o postavu bezpečnostního strážce, který říkal jiné hlídce (herec Lou Ferrigno), že je nutné zvýšit bezpečnost v budově. Je to vůbec poprvé, kdy Lee promluvil jako postava sama za sebe. 

Fantastická 4 a Silver Surfer

Stan Lee: Fantastická čtyřka
Autor: Twitter/ayates_22 Stan Lee: Fantastická čtyřka

V této scénce zas nebyl Stan Lee pozván na svatbu Reeda Richardse a Susan Storm. V momentu, kdy je dotazován, zda má pozvánku, odkazuje se na své skutečné jméno. Každopádně, nikdo mu to neveří. Tato krátká, legrační scénka zazněla ve Fantastické čtyřce: Silver Surfer.

Spider-Man 3

Stan Lee: Spider-Man 3
Autor: Twitter/TomHollandsWife Stan Lee: Spider-Man 3

 

 

V tomto filmu jsou všechny krátké scénky, kde se objevil Stan Lee, a to z filmů od Marvelu: X-Men (2000), Spider-Man (2002), Daredevil (2003), Hulk (2003), Spider-Man 2 (2004), Fantastická čtyřka (2005), X-Men: The Last Stand (2006), a mnoha dalších.

A kde Stan Lee viděn nebyl? Třeba ve filmech X2 (X-Men 2), X-Men Origins: Wolverine, Ghost Rider, The Punisher nebo v trilogii Blade.

reklama

reklama