TOP 5: Tohle jsou nejchytřejší hvězdy Hollywoodu!

Kterým hollywoodským hvězdám to nejvíc pálí a kdo má takové IQ, že by si mohl na vizitku napsat před jméno „génius“?
Slavní a chytří...
Slavní a chytří...

reklama

Myslíte si, že na to, aby člověk uspěl ve světě filmu, stačí trocha talentu, špetka štěstí a nějaké to charisma? Bez těchto tří věcí se člověk, který chce být hvězdou, neobejde, ale nešlo by to ani bez inteligence. A když se po Hollywoodu člověk rozhlédne, zjistí, že je plný zatraceně chytrých lidí. A tihle jsou ti nejchytřejší.

James Woods, IQ 180
Obyčejně hraje drsoně, kteří by si mohli tykat i s Clintem Eastwoodem a díky svému výraznému hlasu často i dabuje, třeba i hry jako Grand Theft Auto: San Andreas. Jinak jste ho mohli vidět v gangsterkách Tenkrát v Americe nebo Casino a byl dvakrát nominován na Oscara. Získal stipendium na MIT, jedné z nejprestižnějších univerzit na světě, a studoval tu politické vědy, nakonec však dal přednost herectví a školu nedokončil. Jako teenager dělal testy SAT a měl 800 bodů z psaní a 779 z matematiky. Kolik myslíte, že je maximum? Správně. 800.

james woods Foto:

Mayim Bialik, IQ 150-163
Kdo chce roli v Teorii velkého třesku, musí být buď zatraceně dobrý vědec, nebo vědět, o čem mluví, když používá slova, jimž polovina diváků vůbec nerozumí. Mayim Bialik je naštěstí jak chytrá, tak i dobrá herečka. Je doktorka přes neurovědu a na Kalifornské univerzitě Los Angeles vystudovala hebrejské a židovské dějiny. Až jí tedy přestane bavit blbnout před kamerou, nejspíš si bude novou práci hledat dost snadno. Měla možnost chodit i na výrazně prestižnější Yale nebo Harvard, ale chtěla zůstat co nejblíž své rodině.

Mayim Bialik, která hraje v seriálu Teorie velkého třesku Amy, se stala konzultantkou vědeckého poradce. Sama má totiž doktorát z neurovědy. Foto:

Quentin Tarantino, IQ 160
Držitel dvou Oscarů a scenárista a režisér kultovních pecek Pulp Fiction: Historky z podsvětí nebo westernu Nespoutaný Django je důkazem, že IQ nemá nic společného se vzděláním. Tarantino je co se filmařiny týče samouk a navíc střední školu opustil už v patnácti letech. Radši se vrhl na práci ve videopůjčovně, kde mohl být blíž filmům a radit lidem, co si mají půjčit a čemu se vyhnout. Nakoukával toho tolik, až se z něj stal jeden z nejvýznamnějších filmařů všech dob. A když se ho lidé ptají, jestli studoval školu, odpovídá jim, že studoval filmy.

Dolph Lundgren, IQ 160
U člověka, jenž se živí tím, že před kamerou kope lidi do hlavy, byste IQ 160 asi nečekali, že? Dolph Lundgren, dvojnásobný evropský šampión v karate, získal stipendium na MIT (s Woodsem se nepotkal, ten tu byl dřív), kde vystudoval chemii a chemické inženýrství. Navíc umí mluvit švédsky, anglicky, německy, španělsky, francouzsky a japonsky. Takže může mlátit lidi víceméně kdekoliv na světě.

Dolph Lundgren IQ Foto:

Sharon Stone, IQ 154
V devadesátých letech byste v Hollywoodu nenašli herečku, která by byla víc sexy než Sharon Stone. A možná to platí i o IQ. Blonďatá femme fatale, která v kultovním erotickém thrilleru Základní instinkt zamotala hlavu Michaelu Douglasovi, nastoupila v pěti letech rovnou do druhé třídy a v patnácti získala stipendium a mohla na vysokou školu. U studia ale nevydržela a radši se zaměřila na dráhu modelky. S její figurou se není co divit. Její pověst extrémně inteligentní hvězdy trošku pokazilo, když se ukázalo, že lhala o svém členství v Mense. O svém IQ však říkala pravdu, a tak zástupci Mensy prohlásili, že kdyby se přihlásila, nejspíš by ji mezi sebe rádi vzali.

reklama

reklama