V letadle zemřel James Horner – oscarový skladatel hudby k Titaniku, Statečnému srdci nebo Avataru

Jeden z nejvýznamnějších současných skladatelů filmové hudby zemřel při pilotování vlastního letadla.
James Horner - skladatel hudby k největším filmovým trhákům
James Horner - skladatel hudby k největším filmovým trhákům

reklama

Pokud náhodou neznáte jeho jméno, tóny jeho hudby už jste rozhodně mnohokrát slyšeli. James Horner (61) získal dva Oscary pro film Titanic – za filmovou hudbu a taky za hitovou píseň My Heart Will Go On, kterou nazpívala Celine Dion. Nedávno v Praze se šedesátičlenným orchestrem a sborem osobně představil jeho živou verzi Titanic Live.

Trosky Hornerova dvoumístného letoun S312 Tucano našli severně od Santa Barbary v pondělí dopoledne tamního času. Byl synem rakouských uprchlíků s českými kořeny, kteří se usídlili v Los Angeles.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

James Horner - hlavní motiv z filmu Statečné srdce

Hudbu Jamese Hornera známe taky z filmů Vetřelci, Statečné srdce, Apollo 13, Čistá duše, Jméno růže, Komando nebo Avatar. Jeho skladby letos uslyšíme například ve filmu Bojovník a připravoval taky soundtrack pro druhé a třetí pokračování Avatara. Pravidelně spolupracoval s režisérskými velikány Jamesem Cameronem a Ronem Howardem.

Filmový svět přišel o jednu z největších osobností.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!