Věděli jste, že princezna Diana měla svatební šaty hned dvoje?

Svatební šaty princezny Diany, ve kterých stanula před oltářem v červenci 1981 se staly legendárními. Jejich osud ale mohly získat šaty úplně jiné. Ukázalo se, že nevěsta prince Charlese měla svatební róbu ještě jednu. A ta byla tak tajná, že o ní nevěděla ani samotná Diana.
Princezna Diana
Princezna Diana
instagram/@spletnik.ru

reklama

Tvůrcem světoznámých svatebních šatů byl módní návrhář David Emanuel. Ten ale navrhl se svou ženou Elizabeth i šaty druhé. Ptáte se proč? Kdyby byly jedny šaty novináři odhaleny ještě před ceremonií, sloužily ty druhé jako okamžitá náhrada. ‚‚Chtěli jsme si být stoprocentně jisti, že se šaty stanou pro veřejnost překvapením. Druhé šaty jsme s nevěstou ale vůbec nekonzultovali a ta si je ani nezkoušela. Potřebovali jsme jen vědět, že máme alternativu - čistě pro vlastní klid,‘‘ nechal se slyšet těsně po svatbě Emanuel. 

Princezna Diana
Autor: instagram/@weddingsbyaidanflynn Princezna Diana
Princezna Diana a její šaty
Autor: instagram/@couturelikeaboss Princezna Diana a její šaty

Podle všeho byly druhé šaty ze stejného materiálu a stejné barvy jako ty první známější. Náhradní varianta byla ozdobena svrchu krajkami, ale nebyla tak pompézní a nápaditá jako varianta první. Diana šla k oltáři s dlouhým závojem, kvůli kterému se její otec málem nevešel do kočáru. Není tedy divu, že se šaty okamžitě pomačkaly. Na to vzpomíná návrhář se zármutkem: ‚‚Když jsem viděl, jak dorazila Diana ke Katedrále svatého Pavla v pomačkaných šatech, chtělo se mi plakat.‘‘

Princezna Diana a princ Charles
Autor: instagram/@stylenstories Princezna Diana a princ Charles

Nehledě na to se ale na šaty stále vzpomíná a David Emanuel se tak proslavil po celém světě. Ten pokračoval v sestavování princeznina šatníku i po její svatbě.

David Emanuel
Autor: instagram/@yourmorning David Emanuel

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!