Vévodkyně Kate je maminkou. Co na to děda Charles?

Den D nastal. Vévodkyně z Cambridge Kate a její manžel princ William jsou od dnešního odpoledne rodiči. V nemocnici v Paddingtonu se jim narodil syn.
Vévodkyně Kate už se do porodu ve společnosti pravděpodobně neobjeví
Vévodkyně Kate už se do porodu ve společnosti pravděpodobně neobjeví
isifa.com

reklama

Následník britského trůnu je chlapeček (3,8 kg), který se narodil dnes v 16 hodin 24 minut. Jméno ještě není známo. Miminko i jeho matka, vévodkyně z Cambridge Catherine, jsou podle oficiálních zdrojů zdraví. Princ William byl u porodu.

Z prince Charlese, prvního v nástupnictví na královský trůn, je rázem dědeček. "Prarodičovství je v životě každého člověka speciální moment," nechal se slyšet v prvních reakcích. "A já jsem mimořádně pyšný a šťastný dědeček," dodal s tím, že se on i jeho manželka Camilla těší, až miminko v nejbližších dnech navštíví.

Je však docela dobře možné, že si princ Charles přál vnučku. Chtěl holčičku už dříve - těšil se na ni a když se narodil princ Harry, řekl něco, co mu lady Diana nikdy neodpustila: "Zase kluk. A navíc zrzavý," pronesl prý nad miminkem. Snad se tentokrát bude lépe ovládat.

Podívejte se, jak se vyvíjela situace během dne:

- Královna Alžběta přerušila dovolenou a vrátila se do paláce, aby vyčkala, co se bude dít. Je ale otázkou, jestli se kvůli ní národ a celý svět dozví čerstvé novinky. Pokud půjde spát dřív, než se miminko narodí, dozví se všichni novinu až ráno.

- Mluvčí dvora připustil v krátké reakci pro Daily Mail, že věci se "vyvíjejí dobře". Porod začal dnes nad ránem přirozenou cestou.

- Momentálně je celá Británie ve fázi velkého očekávání, žádné nové zprávy z porodnice nepronikly.

- Byl upřesněn čas, kdy Kate převezli - těsně před šestou hodinou ráno.

- Porod vede zkušený lékař, bývalý gynekolog Alžběty II.

Kdepak, žádný rychlý přesun vrtulníkem z armádní základny, který William plánoval, se nekoná. Jeho manželka začala rodit na konci dovolené, kterou si princ, pracující jako záchranář, vybral v minulých dvou týdnech.

Po pár dnech, které nastávající rodiče strávili na venkově v Buckleburry, kde mají sídlo rodiče Kate, se na víkend přesunuli do Kensingtonského paláce. Evidentně proto, aby byli blíže porodnici. Do St.Mary´s Hospital v Paddingtonu byla Kate přijata dnes brzy ráno.

Rodit bude v soukromém křídle nemocnice "Lindo Wing", kde se narodil v roce 1982 i William. Pokud nedojde na nějaké komplikace (což se neočekává, protože průběh těhotenství byl až na úvodní nevolnosti pohodový), půjde o přirozený porod, u kterého by měla být Katina matka Carol a sestra Pippa.

Ani Kate ani William prý nevědí pohlaví miminka, které odsune strýce Harryho na čtvrté a strýce Andrewa na páté místo v následnictví na britský trůn.

Předpokládá se, že Kate otěhotněla v říjnu během dovolené, kterou s manželem strávili na lodi v Jižním Pacifiku.

reklama

reklama