Vévodkyně Kate je pod palbou kritiky za zelené šaty na cenách BAFTA

Kate a William
Kate a William

reklama

Na slavnostní předávání cen britské akademie, BAFTA dorazila i těhotná vévodkyně z Cambridge se svým manželem.

Oblíbená Kate očekává příchod už třetího královského potomka a nyní je v třetím trimestru. Na velkolepou akci oblékla olivově zelené šaty od návrhářky Jenny Packham, s černou stužkou nad zakulaceným bříškem. K nim černé psaníčko od značky Mascaro a černé lodičky Prada. Náušnice, náhrdelník a náramek s diamanty do barvy šatů Kate dostala jako svatební dar.  Outfit to byl tedy naprosto odpovídající jejímu stylu. Jenže Kate za něj sklidila velkou kritiku.

 

 

 

 

Proč, ptáte se? No protože dostatečně nevyjadřoval podporu projektu Time´ s Up. Vévodkyně na sobě sice měla dost černých doplňků, šaty ale černé nebyly. Na sociálních sítích se tak začalo psát, že tak významný host, který navíc sedí v první řadě, dostatečně neukázal svou solidaritu. Jenže ono je to všechno trochu jinak.

Královský diplomatický protokol jasně říká, že se příslušníci královské rodiny musí vyhnout jakýmkoli náznakům, které by mohly být chápány jako politická prohlášení. Což by dozajista černá šaty byly. Navíc, když na akci vtrhly aktivistky protestující proti novému zákonu britské premiérky Mayové.

 

reklama

reklama