VIDEO: Očekávaný muzikál Šíleně smutná princezna se blíží. Podívejte se na jeho hvězdné obsazení

Hlavní představitelé divadelní adaptace Šíleně smutné princezny si poprvé vyzkoušeli kostýmy. 25. listopadu v nich Berenika Kohoutová, Jan Cina, Daniela Kolářová, Bob Klepl či Jan Kraus a mnoho dalších odehrají premiéru.
Očekávaný muzikál bude plný hvězd.
Očekávaný muzikál bude plný hvězd.
foto Václav Beran

reklama

Pro divadlo Studio DVA celkem 25 převleků zdánlivě jednoduchých střihů a tvarů připravila nejen v česku uznávaná kostýmní výtvarnice Simona Rybáková. Vysokou laťku spolupracovnici režiséra Šimona Cabana nastavil již kostýmní výtvarník legendárního hudebního filmu John Frank Skalický. Jeho realizace patří k tomu nejlepšímu, co v československé filmové pohádce vzniklo. Rodák se ze Spojených států přes Paříž a Londýn dostal k nám, kde pracoval nejen pro film, ale i divadlo. Film a jeho rozvržení postav Rybáková samozřejmě respektovala, ale muselo dojít  k posunu jak v estetice a barevnosti, tak ve střizích a materiálech. „Snažila jsem se jednoduchými divadelními prostředky posílit humor a nadsázku a zjednodušit množství filmových převleků na co nejúčelnější počet pro naši jevištní verzi. Kostýmy budou vizuálně i barevně propojovány se scénou, někdy mizet, jindy kontrastovat,“ popisuje svoji práci výtvarnice.  

[[nid:]]

Režisér Šimon Caban si nastavil cíl, aby divák odcházel s tím, že viděl, co zná a chtěl vidět a přitom si neuvědomil, kolik je tam nových věcí. Při adaptaci textu spolu s dramaturgyní Darinou Abrahámovou ctil předlohu, ale zároveň z filmu nedělal „muzejní exponát“. „Myslím, že mé pojetí režie v tomto případě bude výtvarně-rytmicko-organizační. Spolu s kostýmní výtvarnicí, choreografkou Adélou Stodolovou a dirigentem Kryštofem Markem se těším na vytvoření opravdu milého, chytrého a svižného představení,“ charakterizoval muzikál režisér. Světelný design Šíleně smutné princezny připravil režisérův dlouholetý spolupracovník Pavel Dautovský. „A i když mu jeho light design budu ´kazit´ mnohými projekcemi, myslím, že to budou zdařilé siluetky – krásné divadelní obrazy,“ říká Caban a věří, že vizualita představení přiláká svou koncepcí současného designu i mladé diváky, kteří se narodili o mnoho let později než vznikl filmový originál. 

Příběh prince a princezny ze sousedních zemí, kteří mají na přání svých otců a jejich rádců uzavřít sňatek, ale rozhodnou se sami si vybrat partnera, je v divadle Studio DVA naplánován vždy v maximálně třech reprízách měsíčně do června 2017.

[[nid:]]

reklama

reklama