VIDEO: Zabil Heatha Ledgera Joker? Podařilo se najít deník, který hercovu posedlost rolí vysvětluje

Snad nejznámější úloha, za niž získal dokonce Oscara, byla pro australského herce také osudnou. Dokument odhalil deník, který si Ledger psal, když se připravoval na roli Jokera. Byl jím doslova posedlý.
Ledger se na roli připravoval důkladně..až moc.
Ledger se na roli připravoval důkladně..až moc.

reklama

O jeho kompletním zaujetí rolí, které hraničilo až s obsesí, se tvrdí, že to byl hlavní důvod, proč se úspěšný herec předávkoval léky na spaní. Zemřel v pouhých 28 letech a Oscara za roli Jokera získal posmrtně.

„Seděl jsem v hotelovém pokoji v Londýně asi měsíc a zavřený před okolím jsem si psal malý deník a experimentoval jsem se svým hlasem. Bylo důležité pokusit se najít nějaký ikonický hlas a smích,“ zmínil Ledger objevený deník už v roce 2007 v rozhovoru pro časopis Empire. Joker je absolutní sociopat, chladnokrevný masový vrah, zároveň klaun,“ dodal.

joker_deník2 Foto:

Z Jokerova deníku

Záběry z listování deníkem dokládají, jak moc posedlý Jokerem herec byl. Sbíral obrázky z komiksů a fotografie, které mu měly sloužit jako inspirace pro osudovou roli. Byli tam klauni, hyeny a dokonce i záběry z kultovního Mechanického pomeranče.

Na poslední stránce deníku je napsáno sbohem... Foto:

Na poslední stránce deníku je napsáno: Sbohem...

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Jokerův deník
Který Joker je nejhezčí?

FOTO: Dokonalý cosplayer! Podívejte se na nejvěrnější kopii Jokera

Batman má veliké problémy!

Představitel Batmana se změnil k nepoznání! Bojuje s rakovinou?

reklama

reklama