Víkendová návštěva: V Propasti u Petra Jandy

Petr Janda (71), zpěvák a frontman kapely Olympic, nás nechal nahlédnout do soukromí. Svůj dům na Propasti miluje a rozhodně by za Prahu neměnil.
Petr Janda je pro své dcery nejlepším tátou na světě
Petr Janda je pro své dcery nejlepším tátou na světě
Jiří Janoušek

reklama

„Bydlím na Propasti, jak se tady říká, už přes třicet let a jsem tu moc šťastný. Moje holky tu mají klid, zázemí a vše co potřebují,“ pochvaluje si svůj ráj nedaleko Jevan Janda. V domě najdete obývací pokoj, kuchyň, jídelnu a koupelnu v přízemí a čtyři ložnice a koupelnu v patře.

Zpěvák prý na tohle kouzelné místo přišel velmi vtipně. „Tenkrát jsem si koupil byt a než jsme ho začali tapetovat, tak čerstvě omítnuté zdi tapetář nejdříve pokryl starými novinami a tam jsem uviděl inzerát, kde někdo prodával usedlost na Jevansku. V neděli jsme se sem jeli podívat a já se zamiloval hned na první pohled,“ vzpomíná Petr.

Jeho nejoblíbenějším místem je pracovna a balkon u ložnice. „Mám tu nádherný výhled, a moc rád na terase trávím chvilky volna. Nejčastěji mě najdete v pracovně. Tady si v klidu a pohodě skládám hudbu a píšu texty.“

Jelikož je Petr vynikající kuchař, často ho najdete i v kuchyni. „Hrozně rád vařím, proto také pěstuji svoje vlastní bylinky na zahradě. Dost mě to baví. Mám rád, když si utrhnu svoje ovoce a zeleninu a udělám čerství salát.“

A co by dělal, kdyby mu šlo o život třeba při požáru? „Rozhodně bych popadl své děti, manželku a milovanou kytaru. To jsou pro mne nejdůležitější věci,“ přiznal s úsměvem Janda, který se aktuálně chystá na křest nového CD.

Skupina Olympic totiž po dlouhých 23 letech vydá album u Supraphonu. Křest se uskuteční 4. listopadu a 6. prosince se můžete těšit na vánoční koncert v pražské Lucerně. „Spolupráce v tomto mezidobí přerušena nebyla. Vycházely výběry hitů této kapely, naposledy 5CD box nazvaný Olympic 50. Letos jsme ve vinylové reedici vydali také legendární LP Želva," řekl mluvčí vydavatelství Zdeněk Brouček. V pořadí osmnácté řadové album začal podle něj Petr Janda připravovat v letos červnu ve studiu Propast. Poslal prý všem členům kapely na výběr pětadvacet písní a oni si z nich vybrali 14 songů. „Po dlouhé době jsme natáčeli jako Beatles: písničku jsme zkoušeli až ve studiu a hned ji natočili," dodal Janda.

-juf-

Marta Jandová s tátou

Petr Janda: Co říká na nového člena kapely?

Milované ženy Petra Jandy

Petr Janda v obležení všech svých žen

Video VIP zprávy: Petr Janda vypráví o textaři Zdeňku Rytířovi

Zdeněk Rytíř a Petr Janda: Několik let spolu nemluvili


reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!