Vítězka britského talentu Susan Boyle se přiznala k handicapu

Zpěvačka Susan Boyle (52) přiznala, že jí před rokem diagnosikovali Aspergerův syndrom, který je poruchou autistického spektra.
Vítězka britského talentu Susan Boyle
Vítězka britského talentu Susan Boyle
facebook

reklama

Rodačka z Blackburnu se o své nemoci rozpovídala v rozhovoru pro britský týdeník The Observer. „Před rokem jsem navštívila specialistu a ten mi řekl, že mám Aspergerův syndrom a nadprůměrně vysoké IQ,“ prozradila Boyle, která měla v dětství problémy s učením. To bylo podle lékařů prý důsledkem poškození mozku způsobeného nedostatkem kyslíku při narození.

„Vždycky jsem věřila, že mě lidé nespravedlivě odsuzují. Teď už vím přesně, co mi vlastně je a cítím velkou úlevu. Myslím si, že mě tato diagnóza omezuje. Je to něco, s čím musím žít a pracovat, ale jsem teď aspoň klidnější,“ dodala zpěvačka.

Susan Boyle se do podvědomí veřejnosti dostala v roce 2009 zásluhou účinkování v soutěži Britain's Got Talent. Její debutové album I Dreamed A Dream (2009) se dostalo na první místo amerického i britského řebříčku. Stejně tak uspěla i druhou nahrávkou The Gift (2010). Se třetím albem se na vrchol dostala už jen ve Velké Británii.

Aspergerův syndrom patří mezi poruchy autistického spektra. Vyznačuje se především potížemi v komunikaci a sociálním chování, které jsou v rozporu s celkově dobrým intelektem a řečovými schopnostmi. Jedná se o celoživotní handicap.

-juf-

DiCapriova exmilenka Toni Garm se nahoty nebojí

DiCapriova exmilenka vystavila prsa na odiv

Iveta Bartošová a Josef Rychtář v době, kdy spolu tvořili šťastný pár

Iveta Bartošová živě ve VIP zprávách

Do vody poletí kapitánka týmu, pětadvacetiletá Tattiana Cutts. Hodí ji tam obrana, třiadvacetiletá Danielle Yardy

Ragby naostro: Holky z Oxfordu, chlapi z Nového Zélandu atd. (FOTOGALERIE)


reklama

reklama