Vojta Dyk se mění v anděla

Režisérka Alice Nellis (42) v posledních týdnech natáčí film Andělé podle knihy Michala Viewegha (51). Vojtěch Dyk (28) ztvární na plátně jednoho z andělů.
Vojta Dyk v roli anděla
Vojta Dyk v roli anděla
Jiří Janoušek

reklama

V jedné nuselské škole v Praze měli žáci velké pozdvižení. Místo výuky se na jeden den stali součástí nového filmu režisérky Alice Nellis. Ta totiž natáčí svůj nový film Andělé, jehož knižní předlohu Andělé mezi námi napsal Michael Viewegh.

Je to vůbec poprvé, co Vieweghovu knížku zfilmovala režisérka. „Původně jsem měla scénář dramaturgovat. Poté mě Michal po jeho zdravotních potížích požádal, jestli bych nenapsala scénář a režijní verzi. Nakonec chtěl, abych to zrežírovala,“ upřesnila režisérka vznik jejich první spolupráce.

Obsazení filmu bylo pro Nellis už předem jasné, jediná role, na kterou dělala casting byla andělka. „Neměla jsem jasno u postavy, kterou hraje Eliška Křenková. Tu jsem objevila až při jednom castingu. Myslím si, že je pro tuto roli dokonalá,“ dodala Nellis.

Jelikož se část filmu odehrává v základní škole, do dětských lavic na chvilku usedli herci Vojtěch Dyk, Marián Labuda, Vladimír Javorský a herečka Eliška Křenková. „Já jsem takový svérázný anděl, co se nebojí konfliktů,“ řekl ke své roli Vojtěch Dyk, který si spolupráci s režisérkou Alicí Nellis nemůže vynachválit. „Už jsem s Alicí točil, proto jsem do tohoto filmu šel opět s nadšením. Ona je svérázná žena, což mi vyhovuje,“ dodal s nadšením Dyk. Novinka Alice Nellis by měla mít premiéru příští rok na podzim.  

Alice Nellis vystudovala pražskou konzervatoř, anglistiku a amerikanistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a scenáristiku na FAMU, kde od roku 2002 též vyučuje. V roce 2000 debutovala komedií Ene Bene s Ivou Janžurovou a její dcerou Theodorou Remudovou v hlavních rolích. Film získal řadu mezinárodních ocenění. Úspěšně pokračovala filmem Výlet (2002), za který získala Cenu nových režisérů na 50. MFF v San Sebastianu. Vysloužila si i Českého lva za nejlepší scénář roku 2002.

Intenzivně se věnuje i divadelní režii a spolupracuje s Divadlem Na zábradlí (Perfect Days), Divadlem Bez zábradlí (Láska, Když tančila), Café Theatre Černá labuť (Lidský hlas, Růžový šampaňský), Divadlem v Řeznické (Pomoc) či Divadlem Bez zábradlí (Cesta dlouhého dne do noci).

Nellis je známá i jako herečka, objevila se ve filmu Sluneční stát aneb Hrdinové dělnické třídy. Je i autorkou textu k písni filmu Všechno nejlepší!

-juf-

Vojta Dyk si teď svého syna Aloise moc neužije

Vojta Dyk: Chtěl jít na mateřskou, teď pořád pracuje

Vojta Dyk se brzy stane otcem

Vojta Dyk se připravuje na potomka. Čte si o zvířátkách!


reklama

reklama