Výročí smrti nejznámější blondýnky všech dob! Věděli jste o ní vše?

Je to přesně 56 let, co přišla světová kinematografie o jednu z nejkrásnějších dam historie. Ano, řeč je o andělské Marilyn Monroe (†36). Jste si jisti, že o ní víte všechno? Pojďme si připomenout pár zajímavostí ze života této krásky.
Marilyn Monroe
Marilyn Monroe
instagram/@thinkingfilm

reklama

V roce 1955 byla Marilyn Monroe známou celebritou. Herečka si v té době už stačila zahrát ve filmech Páni mají radši blondýnky a Jak si vzít milionáře. Nehledě na neuvěřitelný úspěch a záři slávy, které na herečku dopadly, se Marilyn nechystala zastavit a chtěla se stále zdokonalovat. Tehdy devětadvacetiletá kráska už měla přesnou představu, jak může svůj život zlepšit a své herecké návyky vylepšovat.

Novoroční předsevzetí

Nehledě na to, že Marilyn bylo přezdíváno sex symbol Hollywoodu, ona sama byla už od svých mladých let velmi zapálená do své profese a brala ji velmi vážně. Právě proto takřka pronásledovala amerického režiséra a vedoucího hereckého studia Lee Strasberga (čistě z profesních důvodů, nikoli z osobních, jak se mnozí domnívali). A právě to bylo začátkem hereckého debutu, který se na Marilyn silně odrazil. Seznam předsevzetí z konce roku 1955 je tomu důkazem.

Marilyn si slíbila, že v dalším roce vynahradí všechny své síly, aby:

•    co nejčastěji chodila do studia ke Strasbergovi na jeho přednášky

•    nikdy nevynechávala hodiny v hereckém studiu

•    pracovala, jak jen to půjde

•    navštěvovala alespoň jednu přednášku na univerzitě, třeba literatury

•    našla si lektora tance a pracovala na své figuře

Plastická operace

V polovině minulého století byla rhinoplastika jednou z nejnebezpečnějších metod a vlastně experimentem se životem. Nebojácná Marilyn se ale pro plastiku rozhodla a operaci na změnu nosu podstoupila. A proč se dívce ten její nelíbil? To nechť zůstane záhadou.

Fakt zůstává faktem a důkazem plastiky (naštěstí vydařené) jsou nejen fotky Marilyn před a po, ale i rentgenový snímek její lebky, který se po hereččině smrti dostal do rukou FBI.

Práce v muniční továrně

Je tomu skutečně tak! Křehká blondýnka pracovala u pásu a vyráběla střelivo. Chtěla tím podpořit válečné úsilí. A právě v té továrně ji objevil pro Hollywood jeden z nejuznávanějších fotografů.

Černé svatební šaty

Roku 1954 se nejslavnější blondýnka planety vdala podruhé. Jejím vyvoleným se stal baseballista Joe DiMaggio. Marilyn se rozhodla vzdát nejen grandiózního obřadu, ale i tradiční bílé róby. Upřednostnila každodenní černé šaty, které koupila za v přepočtu 5 tisíc korun.

Chtěla ji zabít vlastní matka

Marilyn měla ze své matky vždy šílený strach. Prý si z dětství pamatuje, jak k ní matka přišla a chtěla ji v kolébce zadusit polštářem. Holčička byla ale ženě okamžitě odebrána a stala se jednou z nejznámějších žen všech dob.

Žena s největším počtem milenců

Z celého Hollywoodu se nepřipisovalo nikomu tolik milenců jako právě Marilyn Monroe. Norma Jeane byla vdaná třikrát. Vzala si policistu Jamese Doughertyho, baseballistu Joeho DiMaggia a spisovatele Arthura Millera. Dokonce se spekuluje, že jednu dobu byla tajně vdaná za herce Roberta Slatzera. ‚‚Měla v sobě něco jedinečného. Zamiloval jsem se na první pohled,‘‘ nechal se v jednom z rozhovorů slyšet Robert.

Marilyn ale nebyla příliš věrnou ženuškou. Její muž Miller ji párkrát zastihl v posteli s hercem Yvesem Montandem. Monroe tehdy zveřejnila, že je připravena se rozvést a odejít k milenci. Problém byl, že milenec se k ní příliš nehrnul. 

Dokonce se mluvilo i o románku Marilyn s její sousedkou a hereckou kolegyní Natashou Lytess. Poté, co se k ní Monroe nastěhovala, psali novináři o lesbické lásce dvojice stále častěji.

 

Příspěvek sdílený Kim (@kimmarie2018),

IQ tykve? Rozhodně ne

I když jsou vtipy o blondýnách a obzvlášť o Marilyn dost populární, herečka rozhodně nepatřila k typickým hloupým děvčatům. Její IQ bylo přes 160 a řadila se tak vedle samotného Alberta Einsteina. Aby toho nebylo málo, spekulovalo se i o jejím poměru s fyzikem.

Slavná i po smrti

V roce 2010 se v Las Vegas konala aukce, kde se objevil i artefakt v podobě rentgenu hrudní kosti Marilyn Monroe. Nynější majitel snímku se nebál nabídnout nehorázně vysokou cenu, vždyť rentgen byl uložen ve floridské nemocnici od roku 1954. Jednalo se o 950 tisíc korun. Tato suma však nebyla tak vysoká v porovnání se sumami zaplacenými za jiné předměty. Marilyniny šaty stály vždy minimálně 21 milionů a bílý klavír, který si nakonec koupila v roce 1999 zpěvačka Mariah Carey ji přišel na 14 milionů. 

Kosmetické rady

Nejznámější blondýnka světa vymyslela konturování rtů. Aby vypadaly její rty plnější, nanášela herečka na vnější koutky tmavou rtěnku a do středu volila barvu rtěnky stále světlejší. Nakonec vše přetřela silnou vrstvou lesku.

Čistota nade vše

O Marilyn Monroe je známo, že byla extrémně čistotná, což už připomínalo nějakou závislost. Třeba obličej si myla minimálně 15x denně.

reklama

reklama