YouTuber Jirka Král cítí odpovědnost k mladé generaci

Březen je měsícem knihy - vlastně byl, protože u dětí, už zase tak moc nefrčí. Raději totiž tráví čas u počítače. Třeba s youtuberem Jirkou Králem.
14. 3. 2018 TOP STAR: YOUTUBER JIRKA KRÁL CÍTÍ ODPOVĚDNOST K MLADÉ GENERACI
14. 3. 2018 TOP STAR: YOUTUBER JIRKA KRÁL CÍTÍ ODPOVĚDNOST K MLADÉ GENERACI

reklama

Přes milion odběratelů na YouTube a statisíce sledujících na sociálních sítích, přesně takovou fanouškovskou základnu má jeden z nejznámějších YouTuberů Jirka Král, pro kterého je virtuální svět denním chlebem. Neskrývá, že se tím dá dobře uživit.

Kromě soustředění se na sebe samého si ale Jirka uvědomuje i rizika sociálních sítí. A právě na nich jsou děti mezi 9 - 12 rokem nejvíce ohrožené, a tak za nimi teď plánuje cesty do škol, aby jim předal své zkušenosti. "Já cítím obrovskou zodpovědnost. Sleduje mě hrozně moc mladistvých a dětí na ZŠ a SŠ. Ty dotazy a zprávy co mi chodili na FB, byli občas tak strašidelný, že jsem ani já na ně neznal odpověď. A řekl jsem si, že by bylo dobrý udělat nějaký projekt, kde by oni tu odpověď našli. Ať už to je před únikem fotek na sociálních sítí nebo třeba kyberšikanou,“ prozradil Jirka.

 

Baví mě dělat věci jinak. Tenhle projekt jsem měl v hlavě už dlouho. První impuls byl, když se začaly množit fake profily a stránky na sociálních sítích, který se za mě aktivně vydávaly. Trochu mě zděsilo, když za mnou přišla jedna holka a tvrdila mi, že si spolu píšeme už měsíc a že jsme si měli spolu domluvit i schůzku. Neměla problém falešnýmu profilu poslat svoje číslo i adresu. Když jsme pak spustili Zetko, tak se mi to stávalo skoro každej týden. Dokonce i rodiče a učitelé mi ukazovali, jak jim údajně vesele píšu. Určitě se to děje všem Youtuberům. Začal jsem objíždět školy a vysvětlovat žákům i učitelům, že to není správně a že by se o tom ve škole mělo mluvit. Odezva byla skvělá, ale bylo mi ale jasný, že nemůžu objet všechny základní školy u nás. A tak mě napadlo udělat něco online, co se dostane k hodně lidem. A třeba i pomůže. Dlouho jsem hledal partnera a nakonec se rozhodl pro @avast_antivirus , který mi pomohl s postavením webu a odborným dohledem. Díky, že jste do toho šli se mnou. Celý projekt @bud.safe.online beru jako něco, co vracím společnosti a lidem, kteří mě sledují. Tak snad se mu bude dařit!

Příspěvek sdílený Jirka Král (@jirkakral),

I když to vypadá, že se Jirka se svými fanoušky dělí o všechno, hranice si nastavit musel. "Bizarní zážitek bylo, když za mnou jednou přišla nějaká slečna a zeptala se mě, proč jsem si včera vyměnil ložní prádlo. Zvláštní na tom bylo, že já sám jsem to ani nevěděl, bral jsem to jako automatickou věc. Ona jako divák to hrozně vnímala. A to je taky jedna z věcí na co si člověk musí dávat pozor, že ty lidi to vnímají až hodně dopodrobna," řekl YouTuber.

 

BERLÍNSKÁ ZEĎ. Pořád nad tím musím přemýšlet jak hrozný to muselo být.

Příspěvek sdílený Jirka Král (@jirkakral),

Občas to jsou ale prostě jen takové příhody z natáčení. Naposledy třeba Jirka a jeho dron, Berlín a německá policie. "Nestalo se skoro nic, jen jsem neměl čas jet s policií na stanici, aby prozkoumali mého drona. Jestli v něm není nějaká bomba nebo útočný zařízení. A jestli jsem náhodou nenatáčel německý parlament. A protože jsem neměl čas, tak mi řekli, že to zkontrolují technikem a pošlou zpátky buď do Česka, nebo k bratrovi do Německa,"vyprávěl Jirka Král.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!