Zemřel seržant z filmu Vetřelec Al Matthews (†75)

Al Matthews
Al Matthews
intagram
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Herec, který se proslavil rolí seržanta Aponeho ve filmu “Vetřelec“ zemřel. O víkendu byl nalezen ve svém domě ve španělském Alicante, které je považováno za město bohatých důchodců. Al se narodil v Brooklynu v New Yorku.

Do vědomí diváků se dostal právě díky sarkastické postavě vojáka. Jeho známá hláška byla například: „Zlatíčka, vstávat, na co čekáte? Na snídani do postele?“ Tou budil svou posádku mariňáků. Málo kdo ale ví, že Al hrál sám sebe. Byl totiž opravdovým mariňákem a dokonce bojoval ve válce ve Vietnamu.

Jako první černoch získal hodnost seržanta. Za svou vojenskou službu získal Purpurové srdce, což je nejstarší vyznamenání amerických ozbrojených sil.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I heard some sad news this morning... Al Matthews, who played Sergeant Apone in the movie Aliens(1986) passed away Saturday, in his home on the South coast of Spain. He was a Marine in reality, having served six years. He was with the 1st Marine Division in Vietnam where he earned two Purple Hearts. I remember him for his highly motivated monologue as Sgt Apone: “ALL RIGHT SWEETHEARTS, WHAT ARE YOU WAITING FOR? BRREAKFAST IN BED? ANOTHER GLORIOUS DAY IN THE CORPS. A DAY IN THE MARINE CORPS IS LIKE A DAY ON THE FARM. EVERY MEAL’S A BANQUET. EVERY PAYCHECK A FORTUNE. EVERY FORMATION A PARADE. I LOVE THE CORPS!” Such an attitude about one’s chosen occupation can carry one far. Through his dedication, talent, and his ability to inspire, Al Matthews went very far. R.I.P. Sergeant Apone (November 21, 1942-September 22, 2018) #cold_fusion_james #2m0x2 #usaf #veteran #msgtretired #airforce #aimhigh #mastersergeantaf #aliens #apone #colonialmarines #almatthews #usmc

Příspěvek sdílený James Drake (@cold_fusion_james),

Podle něho byl pro Cameronův film (1986) velkým přínosem. Učil totiž ostatní herce chovat se jako správný voják.

Po válce se Matthews snažil zkusit dráhu zpěváka, více se ale chytil u filmu. I když si nikdy nezahrál hlavní roli. Jeho srdce získaly sci-fi filmy. Zahrál si v "Pátém Elementu", ve "Spidermanovi 3" nebo v bondovce "Zítřek nikdy neumírá". Dokonce ho obsadil i Miloš Forman do filmu "Ragtime".

Podle dostupných zpráv Al zemřel následkem několika nemocí, nebyly nalezeny stopy žádného násilí. V listopadu by oslavil šestasedmdesáté narozeniny.

Reklama
Reklama