Zemřela Aťka Janoušková (†88), propůjčila svůj hlas seriálu Včelka Mája

Jen týden před svými devětaosmdesátými narozeninami nečekaně zemřela herečka a především dabérka Aťka Janoušková. Česko tak přišlo o další významnou osobnost.
Aťka Janoušková
Aťka Janoušková
facebook.com/Aťka-Janoušková

reklama

Do hereckého nebe odešla další talentovaná osobnost. Podle nejnovějších informací byla Janoušková nalezena mrtvá ve svém bytě u vstupních dveří. Zprávu o jejím úmrtí potvrdil mluvčí policie Jan Daněk. „Mohu potvrdit, že policisté dnes odpoledne vyjížděli do Černokostelecké ulice, kde nám bylo oznámeno od příbuzného, že svoji příbuznou dlouho neviděl. Proto bylo provedeno vniknutí do bytu, kde byla nalezena mrtvá žena, ročník 1930. V tuto chvíli nic nenasvědčuje tomu, že by zemřela vlivem cizího zavinění,“ svěřil se pro Top Star mluvčí policie Jan Daněk.

Aťka Janoušková
Autor: facebook.com/Aťka-Janoušková Aťka Janoušková

Smrt potvrdil i mluvčí záchranné služby Ondřej Franěk. „Mohu potvrdit, že dnes v odpoledních hodinách záchranná služba vyjížděla do Strašnic k osobě ve věku 88 let. Už ta výzva bohužel svědčila o tom, že jde o úmrtí a koroner potom na místě tuto skutečnost potvrdil.‘‘

Jiří Pomeje

Pohřeb Jiřího Pomeje (†54): Upřímné slzy a smutek

Její rodinný přítel Lubomír Zemanec je smrtí šokován. „Dopsala knihu Možná, ze který se hrozně těšila. Těšila se až si ji (nějací) čtenáři budou kupovat. Byli jsme vlastně ve středu spolu ještě v Českém rozhlasu Sever. Potom jsme byli v domově důchodců, kde vlastně splnila přání Ježíškova vnoučata. Splnila přání svojí spolužačce, aby ji viděla, tak jsme tam byli. Tehdy ještě i tančila, to všechno je na jejím Facebooku,“ vzpomíná Zemanec.

Aťka Janoušková
Autor: facebook.com/Aťka-Janoušková Aťka Janoušková

„Asi dva dny potom chytla nějak chřipku, což bylo asi nějak minulý týden ve čtvrtek, v pátek. Říkala, že jí vůbec není dobře, ale každopádně vždycky ona byla plná energie, žádný nemoci neměla. Takže vlastně říkala neboj, za deset dní bude po chřipce a jedeme dál. Protože ona strašně milovala to svoje publikum... a dneska prostě v půl druhý, že mi nebrala telefony, tak jsme prostě dneska přijeli a po dohodě s její neteří jsme prostě nechali odstranit dveře a zjistili jsme, že Aťka prostě měla nějakou srdeční příhodu nejspíš,“ svěřil se její blízký rodinný přítel Lubomír.

Od dětství se věnovala baletu a vystupovala v divadle. Je známá především jako dabérka, sama stála u jeho zrodu. Získala cenu Františka Filipovského za celoživotní přínos českému dabingu.

Aťka Janoušková a Jiřina Bohdalová
Autor: facebook.com/Aťka-Janoušková Aťka Janoušková a Jiřina Bohdalová

Proslavila se hlavně propůjčením hlasu dětskému seriálu Včelka Mája, který vznikl v Japonsku. Dabovala i loutkový televizní seriál Příběhy včelích medvídků nebo českou pohádku Broučci. Patřila k nejmenším herečkám u nás, měřila pouhých 120 centimetrů, ovšem její talent byl nevyčíslitelný.

reklama

reklama