Zlatá Eva Samková: Trénují ji kaskadér a sochař

Pokud by chtěly soupeřky obšlehnout od vítězné snowboardistky Evy Samkové recept na správné složení týmu, sháněli by se jim vhodní kandidáti dost těžko. Za zlatou olympijskou medailí totiž stojí práce příležitostného kaskadéra a uměleckého sochaře.
Olympijská vítězka Eva Samková
Olympijská vítězka Eva Samková
isifa.com

reklama

Sedmatřicetiletý Marek Jelínek se jako kaskadér podílel na filmech Letopisy Narnie nebo Mission: Impossible, které se natáčely v Čechách. V létě se kaskadéřinou stále příležitostně živí. Tou dobou jeho kolega Jakub Flejšar pracuje na svých uměleckých sochách a plastikách. V zimě totiž na svá "civilní" povolání ani jeden nemají čas. Patří do týmu nejlepší závodnice ve snowboardcrossu na planetě, Evy Samkové.

Jakub Flejšar už před sezonou přiznal, že s trénováním končí. Kombinace snowboardingu a umělecké činnosti je pro něho dál neúnosná. Marek Jelínek pokračuje a doufá, že vítězství Evy Samkové přitáhne k jejich sportu více pozornosti. "A podpory, kterou zatím rozhodně nemáme," řekl těsně po závodu.

FOTOGALERIE ze závodů a soukromí Evy Samkové:

Mohlo by vás zajímat:

Tanec Kate Hansen na olympiádě v Soči 2014... pořádně to rozbalila...

Bomba VIDEO z olympiády: Americká sáňkařka Kate se rozcvičuje tancem

Video Divácké zprávy: Naše věrná divačka a glosátorka Margita Stehlíková právě odlétá do Soči...

Letííím! Divačka Margita a její šílená zdravice pro Martinu Sáblíkovou (divácké video)

Biatlonistka Gábina Soukalová

Gábina Soukalová: Stály ji spodní kalhotky medaili?

Rychlobruslařka Martina Sáblíková vybojovala na trati 3000 metrů stříbrnou medaili. Předčit bleskurychlou Češku dokázala jen Ireen Wüstová z Nizozemska. Bronz získala po životním výkonu Olga Grafová z Ruska.

25 nejzajímavějších momentů z minulého týdne ve FOTOGALERII

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!