Zpívá falešně a nemá hudební sluch! O které operní pěvkyni je řeč?

Pozoruhodný životní příběh Florence Foster Jenkins, „proslulé“ americké sopranistky, vychází v knižní podobě. Tato žena tolik toužila stát se operní pěvkyní, že to nakonec dokázala i přesto, že neměla snad ani kapku hudebního sluchu a~zpívala falešně.
Knihu pokřtily dámy (zleva) Meryl Streepová, Andrea Kalivodová a Jaroslava Kretchmerová.
Knihu pokřtily dámy (zleva) Meryl Streepová, Andrea Kalivodová a Jaroslava Kretchmerová.
archiv a koláž iTopStar.cz

reklama

Navzdory tomu na závěr své kariéry vyprodala slavnou newyorskou Carnegie Hall, sklidila tam obrovské ovace a krátce nato zemřela šťastná a spokojená. Smrtí ale zpěvaččina sláva zdaleka neskončila. V roce 2001 byla poprvé uvedena hra známého anglického dramatika Petera Quiltera nazvaná Glorious, právě o jejím životě. Brzy se tato úspěšná hra objevila také u nás. Pražské divadlo Kalich ji uvedlo pod názvem Je úchvatná v hlavní roli s Jaroslavou Kretschmerovou.

Akorát kuřata nemají Zdendu moc ráda...On je ale ano. Když na něj "koukají" z grilu.

Jaká kniha se hodí ke grilu? Přece šéfova kuchařka

Následovala celá řada dalších úspěšných nastudování Quilterovy hry po celém světě. A nakonec životní osud Florence Foster Jenkins inspiroval i filmaře. Pod vedením režiséra Stephena Frearse byl natočen film s Meryl Streepovou a Hugh Grantem. Sláva Božské Florence má však svůj rub i líc. Na jedné straně se lidé jejím zpěvem často zlomyslně bavili a brali ji jako pouťovou atrakci. A ta druhá strana? Člověk nemá vzdávat své sny, jakkoli se mohou zdát nereálné. Štěstí v nich nakonec může nalézt nejen on sám.

Video VIP zprávy: Operní zpěvačka Andrea Kalivodová si na jeden den vyzkoušela mundúr zdravotní sestry

Operní pěvkyně Kalivodová miluje kostým sestřičky

Jasper Rees, autor životopisného příběhu o zpěvačce Florence Foster Jenkins,  je novinář pocházející s Walesu. Od roku 1988 přispívá pro britská periodika jako Daily Telegraph či The Spectator. V devadesátých letech psal také o fotbale do nedělníku The Independent on Sunday. V roce 2008 debutoval knihou I Found My Horn a je i spoluautorem stejnojmenné divadelní hry. Biografie Florence Foster Jenkins je jeho zatím posledním dílem.

Benedict Cumberbatch

Benedict Cumberbatch si vystřelil z Meryl Streep a Margaret Cho. Video uvnitř!

Pharrell tancuje

Happy VIDEO! Pharell Williams přiměl k tanci Lupitu Nyong´o, Meryl Streep i Amy Adams

 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!