V pondělí uvidíte dva premiérové díly BBC seriálu Tři mušketýři natáčeného v Čechách

Bratrství, láska a vztahy, které jsou někdy vysloveně na kordy. Tři mušketýři patří mezi příběhy, které byly nejčastěji umělecky zpracovány. Jedna z nejlepších produkcí (BBC) se rozhodla dát čtyřem ochráncům krále novou šanci. Seriál, který vznikal převážně v České republice, poběží od 29. června.
Tři mušketýři - seriál BBC - Obrázek 1
Tři mušketýři - seriál BBC - Obrázek 1
archiv Prima

reklama

Televize Prima uvede již 29. června dvě epizody jednoho z nejlépe zpracovaných příběhů Tří mušketýrů. Seriálové verze se chopila špička světové televizní produkce BBC, aby převyprávěla příběh čtyř rozličných mužských charakterů, které trpí svými běsy, nešťastnými láskami, tíživou minulostí, ale zároveň i touhou po spravedlnosti.

BBC verze Tří mušketýrů je poněkud odlišná od ostatních. Hlavní režisér seriálu Toby Haynes se rozhodl divákům a divačkám přiblížit pocit, jaké to je být hrdinou. Haynes se společně s producentem Colinem Wrattenem snažili zachytit nejen dobrodružství mušketýrů, ale s elegancí skloubili prvky původního románu ve zcela novém moderním pojetí.

Seriál se natáčel v České republice

A tak jsou dramatické mušketýrské akce se silnou dynamikou doprovázeny moderní hudbou Paula Englishboye. Mušketýři mají velký smysl pro humor, sarkasmus, ironii, ale i vkus na krásné ženy. Ty nejsou jen jejich povrchní ozdobou, ale často se samy nebojí chopit akce. Jejich síla pochází z umění rychle jednat v krizových situacích, ke svým vyvoleným se však chovají žensky. A za to je mušketýři milují.

Více o seriálu Tři mušketýři najdete TADY.

Pro České diváky budou velice atraktivní hlavně lokace seriálu. Tři mušketýři se natáčeli převážně v České republice. Seriálové scény jsou tak zasazeny například do kláštera v Doksanech, na hrad Švihov, mušketýry uvidíte v Terezíně, na zámku a v zahradách v Kroměříži, na hradě Křivoklát, ve Strahovském klášteře, na zámku Ploskovice, na zámečku v Čimelicích nebo třeba v Praze.

Neodolatelní mušketýři

Tři mušketýři mají kromě skvělého příběhu i jedno velký plus pro většinu divaček. Letní televizní obrazovky totiž naplní fyzicky velice atraktivní mužské postavy. Muži jsou to vysocí a silní s pohledem, který ženskou duší projede jako nůž narozeninovým dortem.

Jedna z hlavních postav seriálu, mladičký a okouzlující d´Artagnan, se s ostatními mušketýry pozná ve chvíli, kdy cestuje za králem a chce se pomstít za smrt svého otce. Luke Pasqualino s italskými kořeny, nejmladší představitel d´Artagnana, je miláčkem všech britských dívek. Podobně je na tom i představitel uhrančivého Aramise, Santiago Cabrera, démonický Howard Charles (Porthos) a jeden z nejuznávanějších herců britského divadla Tom Burke (Athos).

Děj je zařazen do dob Paříže 17. století. Tři hlavní hrdinové jsou králem Ludvíkem XIII. vysláni na misi, aby našli muže, který měl jménem krále předat důležitý dopis. Ale kardinál Richelieu má plány, jak převzít královskou moc, a snaží se poškodit dobrou pověst mušketýrů. Mušketýři s d´Artagnanem jsou pak v průběhu děje díky různým okolnostem nuceni k mnoha bitvám s nesčetnými nepřáteli.

Zároveň také mušketýři ukazují své hrdinství při zachraňování lidí v nesnázích. Tato série graduje nečekanými rozepřemi mezi mušketýry, samozřejmě kvůli ženě – Milady. Kardinál, který se bojí, že mušketýři dokážou, že to byl právě on, kdo se snažil vzít královně život, pověří Milady, aby je zabila. Mušketýři musí použít všechen svůj důvtip a kuráž, aby nad ní vyzráli. První desetidílná série vás seznámí s hlavními postavami, dozvíte se o minulosti mušketýrů a znova prožijete d´Artagnanovu cestu k tomu stát se mušketýrem – se všemi překážkami, které do toho chtě nechtě byly zahrnuty.

V pondělí 29. června se na Primě ve 20.15  můžete těšit na kvalitní zábavu ve formě britských Tří mušketýrů!

VÍCE VIDEÍ, FOTOGALERIÍ A INFORMACÍ NAJDETE TADY.

reklama

reklama