VIP Prostřeno!: Anife a Vyskočil u jednoho stolu. Ale ne v jedné kuchyni!

Dnes se podíváme do dvou pražských kuchyní: K Ivanu Vyskočilovi, který bude úřadovat se svou dcerou Míšou, a k jeho bývalé ženě Anife, které pomůže syn Hasan. Kdy? Na Primě ve čtvrtek ve 20.15.
Spolu jim bylo dobře
Spolu jim bylo dobře

reklama

Ivan Vyskočil se narodil v Praze na dělnickém Žižkově. Po studiích na gymnáziu vystudoval v roce 1968 pražskou DAMU.

Jedná se o reprízu z loňských Vánoc v novém sestřihu.

Své první angažmá získal v té době v legendárním pražském divadle, Činoherním klubu. Je jedním ze zakladatelů Herecké asociace, která udílí ceny Thalie. Byl celkem čtyřikrát ženatý, jeho čtvrté manželství s Anife Ismet Hassan skončilo v roce 2006 rozvodem.

VIP Prostřeno V (49) Vyskočil s dcerou
VIP Prostřeno V (49) Vyskočil s dcerou

 

Má jednadvacetiletou dceru Michaelu, která mu bude pomáhat při vaření. Co spolu vymyslí pro další VIP strávníky?

Stačí se podívat na jejich menu, jedna položka však zůstane utajená. Čokoládové kuličky, které přinesla Míša, jsou tajným receptem Ivany Andrlové, bývalé Ivanovy manželky. A vanilkové rohlíčky? Ty přinesla Ivanova sestra a jejich rodinnou recepturu nezná ani sám Ivan Vyskočil.

Dezerty: Velká pusinka od mojí dcery Míši a drobnosti, co si kdo chytí

Jsou vlastně tři. První je Velká pusinka od mojí dcery Míši, což je vlastně dort Pavlova, ozdobený šlehačkou a kiwi a dalším ovocem. V poslední době se dvakrát pekl v pořadu Prostřeno!, takže recept najdou diváci např. ZDE.

Na upoutávku k tomuto dílu se podívejte ZDE:

 

Recepty na vánoční cukroví z dnešního pořadu jsou tajemstvím rodiny Ivana Vyskočila a ani on sám nezná jejich přesné znění. Proto je zde neuveřejňujeme. Děkujeme za pochopení.

Recepty:

Schovaná vejce
Srnčí hřbet
Italské houbové rizoto
Kuřecí maso se zeleninou a citrónem

Anife, Anife a Anife

VIP Prostřeno V (49) Vyskočilová se synem
VIP Prostřeno V (49) Vyskočilová se synem

A pak se vypravíme k Anife. Díky jejím kořenům se můžeme těšit na recepty z vonných dálek. Pomáhat jí bude její syn.

Anife Hassan Vyskočilová je na svého syna pyšná: „Harimu je 21 let, je mladej koloušek, má dobrý zuby.“ Asi je to vzájemné: „Moje máma je taková přísnější, furt jenom mluví, mluví, nedá se zastavit. Myslím si, že je to opravdu dobrej kus.“

„Samozřejmě že mě máma sekýruje, ale taky nemá ráda, když se jí do toho někdo plete a dělá si to po svém.“ Hari má trpělivost a už to s Anife umí: „My se vždycky pokáráme a potom jsme za chvilku v pohodě,“ říká, a Míša Vyskočilová to potvrdí.

Máma a syn dnes uvaří v hezkém bytě v centru Prahy, který už věrní diváci VIP Prostřeno! dobře znají. Bude v něm křesťanský stromeček s ozdobami a hlavní chod bude překvapivě také náš: kuřecí řízek s bramborovým salátem. Pak ale přijde balkánské menu s musakou a pracnou sladkou baklavou.

Balkánské speciality
Pečené papriky, tzatziki, smažený lilek, špenátovo-masové taštičky, možná toho bylo i víc, ale hostitelka nedodala recepty na všechny tyto zeleninové dobroty, podobné vařila už v létě.

Balkánské speciality jako pečené papriky, tzatziki, smažený lilek, špenátovo-masové taštičky... možná toho bylo i víc, ale hostitelka nedodala recepty na všechny tyto zeleninové dobroty, které také vařila už v létě. Proto se můžete nechat inspirovat ZDE.

Recepty:

Bulharská supa topčeta
České řízky s bramborovým salátem sprosťák. Musaka
Baklava

 

Jak si v úterý vedla Světlana Nálepková s přítelem a Petra Černocká s manželem? Podívejte se ZDE: 


PŘEHRAJTE SI SPECIÁLNÍ VIDEA PRO TENTO TÝDEN:

VIDEO: Ať si to užije

VIDEO: Problém s místem

VIDEO: Anife vaří

reklama

reklama