Vraždy v Midsomeru na kriketovém hřišti bude řešit inspektor Barnaby

Roztleskávačky jsou nadšené, když hlavní hvězda kriketového týmu Lower Pamling Panthers Leo Henderson vyhraje zápas a vítězně tak zakončí jízdu svého týmu semifinálovým zápasem na proslaveném jednodenním turnaji. Později téhož dne je ale Leo nalezen mrtvý. Ubitý kriketovými míčky!
Vraždy v Midsomeru XIX (3) - upoutávka

reklama

Na kriketovém hřišti se Barnaby ku svému překvapení opět setká se svým bývalým kolegou, inspektorem Benem Jonesem. Ten se ovšem představuje jako Leův spoluhráč Jim Morris a varuje Barnabyho, aby jeho skrytou identitu neprozradil. Od přátel mrtvého se Barnaby dozvídá, že rychlý kriketový turnaj nemají zdaleka v oblibě všichni. Například členové městské rady John Beachwood a Germaine Troughton plánují hlasování o tom, zda bude turnaj pokračovat i v následujících letech.

Nejasný původ financí i finanční problémy

Barnabyho vyšetřování poněkud zmate i objev velkého množství peněz, které si Leo uschoval. Měl snad finanční problémy? A proč se někdy snažil vyloupit dům Melanie, vdovy po Leovi?

Vraždy v Midsomeru - Poslední odpal 2
Autor: ITV Pic/Mark Bourdillon Vraždy v Midsomeru - Poslední odpal 2

Nový kapitán týmu Fitz Theara, který podle vyjádření ostatních bere úplatky a ovlivňuje výsledky zápasů, je další obětí nelítostného vraha. Barnaby se konečně dozvídá, jakou roli hraje Ben Jones v utajení – snaží se přijít na kloub „cinknutým“ zápasům. Právě ty by také mohly být příčinou Leova nově (a pravděpodobně tajně) nabitého majetku a zároveň finančních obtíží organizátora turnaje. Protože se Ben Jones nejen dozvídá pravdu o machinacích, ale stává se také nejlepším hráčem týmu, je najednou v ohrožení života i on sám.

Povede se Barnabymu zachránit život dávnému příteli a objasnit brutální vraždy? Dívejte se na Vraždy v Midsomeru v úterý od 20.15 na Primě.

Jason Hughes opět ve Vraždách v Midsomeru

Postava seržanta Bena Jonese, kterého hraje Jason Hughes, se naposledy ve Vraždách v Midsomeru objevila v 15. sérii. Nyní v 19. sérii se vrací již povýšen na pozici inspektora. Herce Hughese to velmi potěšilo. Ještě víc ho ale potěšilo, že jeho nová role souvisí se sportem, který sám nejvíce miluje – s kriketem. Ještě než se začal věnovat hraní byl totiž úspěšným hráčem kriketu!

Jason Hughes
Autor: ITV Pic/Mark Bourdillon Jason Hughes

reklama

reklama