Co se starým ráfkem? Láďa poradí

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, rádi chutně a zdravě vaříte, využíváte domácí i venkovní rostliny pro jejich léčebné schopnosti, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.
Vychytané hodiny ze starého ráfku od kola
Vychytané hodiny ze starého ráfku od kola
archiv FTV Prima

reklama

Dáváte si také po ránu čaj? Šetři s Láďou poradí, jak vylouhovaný sáček ještě znovu využít. Kutil Zdenda předvede své vlastnoručně vyrobené finské svíce v podobě panáčků. Domácí lékárna představí zeleninu, která svědčí našemu srdci, a rovnou z ní vyrobí petrželové víno. Divák Honza se podělí o recept na vychytané kančí se šípkovou, ovšem bez šípků!

Petrželové víno chutná i léčí
Autor: archiv FTV Prima Petrželové víno chutná i léčí

V dílně se Láďa pustí do mini historického projektu – ze starého ráfku od jízdního kola vyrobí vychytané hodiny. Povedené vychytávky od diváků ukáže jako vždy Pošta pro Láďu. Paní Zdena předvede, že stará CD se dají zrecyklovat, a vyrobí z nich nádherné šperky. V kuchyni se Láďa na závěr pustí do voňavých tvarohových mini knedlíčků z dětské krupičky.

Miniknedlíčky z dětské krupičky
Autor: archiv FTV Prima Miniknedlíčky z dětské krupičky

Vychytávky Ládi Hrušky kromě oblíbených návštěv českých kutilů a žen kutilek, představování nejrůznějších léčivých rostlin, bylinek, ale i ovoce či zeleniny v Láďově domácí lékárně a receptů jak z diváckého Rodinného stříbra, tak přímo z Láďovy kuchyně nabídnou novou rubriku Šetříme s Láďou Hruškou.

Sledujte v neděli 26. března 2023 ve 12.55 na Primě!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!