Jak na výrobu jarní dekorace? Poradíme!

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, rádi chutně a zdravě vaříte, využíváte domácí i venkovní rostliny pro jejich léčebné schopnosti, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.
Jarní dekorace z polen a špalků
Jarní dekorace z polen a špalků
archiv FTV Prima

reklama

V minulém dílu Láďa šikovně upcykloval lahev od vína. Tentokrát v rubrice Šetříme s Láďou poradí, jak šikovně využít i zbylý korkový špunt. Kutil Filip předvede, jak si obyčejnou lampičku přeměnit ve stylový kousek pomocí dřeva. Hlavní roli v Láďově domácí lékárně bude hrát ananasová voda, která tlumí záněty i urychluje trávení. Paní Ivanka se podělí o recept na kynutý velikonoční věnec plněný mákem, povidly a tvarohem.

Kynutý velikonoční věnec
Autor: archiv FTV Prima Kynutý velikonoční věnec

Ze starého děravého škopku vykouzlí Láďa v dílně odkládací stoleček pod pergolu nebo na terasu. Ani o velikonočním víkendu nebude chybět Pošta pro Láďu plná vychytaných velikonočních dekorací. Divačka Kristýna předvede, jak si vyrobit krásné jarní dekorace z polen a špalků, cibulovin a mechu. V kuchyni se Láďa na závěr pustí do mrkvového dortu z hrnku.

Odkládací stolek ze staré lampy
Autor: archiv FTV Prima Odkládací stolek ze staré lampy

Vychytávky Ládi Hrušky kromě oblíbených návštěv českých kutilů a žen kutilek, představování nejrůznějších léčivých rostlin, bylinek, ale i ovoce či zeleniny v Láďově domácí lékárně a receptů jak z diváckého Rodinného stříbra, tak přímo z Láďovy kuchyně nabídnou novou rubriku Šetříme s Láďou Hruškou.

Mrkvový dort z hrnku
Autor: archiv FTV Prima Mrkvový dort z hrnku

Sledujte v neděli 9. dubna 2023 v 13.05 na Primě!

reklama

reklama