Láďa se opět pustí do výroby a výsledkem bude vychytaný letní servírovací set

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, rádi chutně a zdravě vaříte, využíváte domácí i venkovní rostliny pro jejich léčebné schopnosti, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.
Vychytaný letní servírovací set z plechu na pečení, prkénka a vidlí
Vychytaný letní servírovací set z plechu na pečení, prkénka a vidlí
archiv FTV Prima

reklama

V prvním červnovém dílu, který připadá na Mezinárodní den ptačího zpěvu, se nezaposloucháme jen do ptačího cvrlikání, ale vyrazíme také na návštěvu za divačkou Evou. Ta totiž podobně jako Láďa ráda zachraňuje staré věci a dává jim nový smysl, a tak budeme moci obdivovat její dokonale stylovou domácnost a okoukáme její způsob patinování pomocí šablon a dekupáže. V Láďově domácí lékárně se dozvíme, čím nám může být užitečný kontryhel. V Čelákovicích na nás bude čekat vynikající domácí uzený sýr s různými příchutěmi z udírny Vladislava Štefla.

Zázračný kontryhel nesmí ve vaší domácí lékárně chybět!
Autor: archiv FTV Prima Zázračný kontryhel nesmí ve vaší domácí lékárně chybět!

Starý plech na pečení proměníme v designový podnos a dále si k němu v Láďově dílně přiděláme ze starých vidlí a vysloužilého kuchyňského prkýnka celý letní servírovací set. Do dílny – tentokráte vonící dřevem – nakoukneme ještě jednou a podíváme se, jak v ní divačka Alenka vyřezává dřevěné figurky. Na závěr si uvaříme zdravou a chutnou polévku z kopřivy a dozdobíme ji jedlými květy, Láďa ji stručně nazval: kopřivka na talíři.

Pan Vladislav vyrábí různé druhy uzených sýrů
Autor: archiv FTV Prima Pan Vladislav vyrábí různé druhy uzených sýrů

Sledujte v neděli 5. června 2022 ve 13.05 na Primě!

reklama

reklama