Máte stará prkýnka a nemáte etažér? Snadná pomoc!

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, rádi chutně a zdravě vaříte, využíváte domácí i venkovní rostliny pro jejich léčebné schopnosti, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.
Stará prkýnka výborně poslouží jako materiál pro výrobu etažéru
Stará prkýnka výborně poslouží jako materiál pro výrobu etažéru
archiv FTV Prima

reklama

Tentokráte si zajedeme na výlet do Českých Budějovic, kde nám divačka Lenka předvede, jak se vyrábějí krásné a nadčasové vitrážové lampy z barevných sklíček. V Láďově domácí lékárně soustředíme pozornost na rozmarýn a jeho blahodárné účinky na naše duševní rozpoložení, a navíc si připravíme rozmarýnové víno. Nezapomeneme ani na oslavu Dne matek a svým milým maminkám, mamkám a matičkám upečeme k snídani podle receptu našeho dobře známého a všestranného Pepy Matějíčka z Velkého Meziříčí fantastické maminčiny loupáky.

Láďa představí recept na zdravé rozmarýnové víno
Autor: archiv FTV Prima Láďa představí recept na zdravé rozmarýnové víno

Každý milovník hodování ocení vychytaný etažér ze starých prkýnek, na kterém může stylově servírovat nejrůznější jednohubky a který si vyrobíme v Láďově dílně. Dojde dokonce i na stavbu domu – ale nemusíte se bát, neopustíme přitom pohodlí domova. Bude to pouze dekorativní domek z krabice, kartonu a proložek od vajec, jak si jej vymyslela, poskládala a poslepovala divačka Pavla z Poděbrad. Oblíbené české jídlo kuře na paprice vyzkoušíme ve vegetariánské, především ale zdravější verzi. A podle Láďova rychlého a levného receptu přichystáme ještě nedělní hlívu na paprice.

Nevíte, co k nedělnímu obědu? Zkuste hlívu na paprice
Autor: archiv FTV Prima Nevíte, co k nedělnímu obědu? Zkuste hlívu na paprice

Sledujte v neděli 8. května 2022 v 12.55 na Primě!

reklama

reklama