Ve Vychytávkách vás Láďa Hruška naučí vyrobit si lustr z loukoťového kola

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu každou neděli odpoledne pro vás.
Láďa Hruška vás naučí vyrobit si zahradní lustr ze starého loukoťového kola
Láďa Hruška vás naučí vyrobit si zahradní lustr ze starého loukoťového kola
archiv FTV Prima

reklama

Podle prastaré lidové tradice se koncem května otevíraly studánky, neboli se obnovovaly a čistily prameny po dlouhé zimě. Bývala to velká a významná slavnost, dnes již tak trochu pozapomenutá. Podobně pozapomenuté je také paličkování čili výroba krajek, kterou si připomeneme na návštěvě u Jitky Lacinové. Naučíme se připravovat lahodný ostravský pršut a superzdravou nakládanou zeleninu – korejské kimčchi.

Připravte si ostravský pršut nebo superzdravé kimčchi
Autor: archiv FTV Prima Připravte si ostravský pršut nebo superzdravé kimčchi

Ani tentokráte nezůstanou naše šikovné ruce a naše dílna nevyužité. Pustíme se do výroby stylového závěsného lustru ze starého loukoťového kola, který se bude krásně vyjímat za letních večerů na terase či v zahradním altánu. Koupel si na příště zpříjemníme tím, že si budeme moct postavit na vanu praktický podnos, své místo si u nás doma rychle najde také vychytaný držák na časopisy a noviny. Dostaneme několik dobrých rad, jak snížit náklady na vytápění, a na závěr si pochutnáme na grilovaných banánech se zmrzlinou podle receptu Ládi Hrušky.

Jaromír Řeha vám ukáže svůj zahradní krb 5v1
Autor: archiv FTV Prima Jaromír Řeha vám ukáže svůj zahradní krb 5v1

Více inspirace najdete také na webu Prima NÁPADY.

Sledujte 19. května ve 12.45 na Primě!

reklama

reklama