Věnujte k MDŽ originální srdce z březového proutí

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás po zimní přestávce zpět, každou neděli odpoledne.
Připravte se na oslavu svátku MDŽ, vyrobte si proutěné srdce
Připravte se na oslavu svátku MDŽ, vyrobte si proutěné srdce
archiv FTV Prima

reklama

Hned zkraje nám Láďa připomene nejen to, že v neděli slavíme Mezinárodní den žen, ale také nám poodhalí zákulisí historie tohoto svátku, a pánům, kteří na to zapomněli, poradí, jak jejich pochybení ještě narychlo zachránit – díky originálnímu srdci z březového proutí. A březové dřevo i kůru využijeme také při výrobě dekorativní kočičky. Dozvíme se, jak si z obyčejného česneku přichystat neobyčejný elixír dlouhověkosti. V alchymistických pokusech budeme pokračovat také při míchání domácí ústní vody, tam ovšem česnek raději vynecháme. Navštívíme šikovného kutila, pana Romana Soukupa, který si z bubnu od staré pračky vyrobil vychytaný gril. Recyklovat budeme také bedýnku od munice, a sice na nástěnnou polici s lékárničkou, která se bude skvěle hodit například do dílny.

Láďa s Pavlem zrecyklovali bedýnku od munice
Autor: archiv FTV Prima Láďa s Pavlem zrecyklovali bedýnku od munice

Věřili byste, že portrét vašich milovaných nemusí být jen nafocený či namalovaný, ale také třeba vyšívaný? Chce to ale notnou dávku šikovnosti a trpělivosti. Pokud vás láká jehla a barevné bavlnky, můžete začít alespoň s nítěnou grafikou. Těšit se můžeme opět na pejsky, tentokráte z útulku v Poděbradech. A na závěr se pustíme do vaření. Nemusíte se ale bát, nebude se hodiny vyvařovat, Láďova vychytaná a zdravá rajská s těstovinami a masovými koulemi je na talíři za pár minut.

Na návštěvu se vydáme do útulku v Poděbradech
Autor: archiv FTV Prima Na návštěvu se vydáme do útulku v Poděbradech

Sledujte 8. března ve 13.15 na Primě!

reklama

reklama