Víte, jak se smaží vdolky? Recept prozradíme v pořadu Vychytávky Ládi Hrušky

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu každou neděli odpoledne pro vás.
Jak se smaží tradiční vdolky? Recept prozradíme v pořadu Vychytávky Ládi Hrušky
Jak se smaží tradiční vdolky? Recept prozradíme v pořadu Vychytávky Ládi Hrušky
archiv FTV Prima

reklama

Družebná – tak se přezdívalo čtvrté postní neděli, o které se lidé dříve shromažďovali vespolek na návsích, kde se veselili a tancovali. Pro takovéto slavnostní příležitosti inspirujeme muže vracejícím se módním doplňkem, kterým je motýlek. Vázanku ve tvaru motýlích křídel vlastnoručně vyrábí ze dřeva Tomáš Bernášek. O nedělích bylo zvykem hodovat, a tak si i my usmažíme tradiční vdolky a upečeme neodolatelnou mramorovou bábovku „Jágrovku“ s rozinkami namočenými v rumu.

Vychytávky Ládi Hrušky: drobné dekorace z vaječných skořápek
Autor: archiv FTV Prima Vychytávky Ládi Hrušky: drobné dekorace z vaječných skořápek

Lidé odedávna vítali a velebili jaro, a protože nechceme zůstat pozadu ani my, vyrobíme si půvabné drobné dekorace z vaječných skořápek či rámeček z březových proutků. Připomeneme si tradici výroby figurek z kukuřičného šustí a před dům můžeme postavit jarní hnízdečka lásky z březových proutků. Čas se nám bohužel navrátit nepodaří, zato si však prohlédneme dechberoucí sbírku starožitných hodin.

Sledujte v neděli 31. března ve 13.50 na Primě!

Prima Nápady

Více nápadů a vychytávek najdete ZDE

reklama

reklama