Vyrobte si podzimní dekoraci podle Ládi Hrušky

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás po letní prázdninové přestávce zpět – opět každou neděli odpoledne.
Místo živých hub si na zahradu můžete postavit ty umělé - vyrobené z betonu
Místo živých hub si na zahradu můžete postavit ty umělé - vyrobené z betonu
archiv FTV Prima

reklama

První podzimní díl pořadu Vychytávky Ládi Hrušky zasvětíme houbám a houbaření. Hned zkraje se vydáme do lesa spolu s Dr. Vladimírem Faltysem, který sbírá houby už více než 60 let a který nám dá neocenitelné houbařské rady a představí nám méně známé druhy hub. Z toho, co v lese najdeme, si pak připravíme výtečný houbovo-bramborový pekáček. A z toho, co zbyde, uděláme zásoby houbového koření na zimu. Máte pocit, že hub není nikdy dost? Vyrobte si krásnou podzimní dekoraci podle návodu Ládi Hrušky – betonové houbičky se budou krásně vyjímat kdekoli.

Upečte si bramborovo-houbový pekáček
Autor: archiv FTV Prima Upečte si bramborovo-houbový pekáček

Ve školáckém okénku se naučíme vyrábět vychytané šanony na dokumenty. Zajedeme na návštěvu za holubářem Jaroslavem Šeflem, který nám povypráví o holubaření a předvede své vlastnoručně vyrobené holubníky. Na závěr si upečeme krkonošskou specialitu Krakonošův hubník, která chutná za tepla i za studena.

Vyrobte si vychytaný šanon na dokumenty, do výroby můžete zapojit i děti
Autor: archiv FTV Prima Vyrobte si vychytaný šanon na dokumenty, do výroby můžete zapojit i děti

Více inspirace najdete také na webu Prima NÁPADY.

Sledujte 29. září ve 12.50 na Primě

reklama

reklama