Znáte fenykl? Tento zázrak by neměl chybět v žádné domácí lékárně

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, rádi chutně a zdravě vaříte, využíváte domácí i venkovní rostliny pro jejich léčebné schopnosti, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.
Zázračný fenykl v domácí lékárně
Zázračný fenykl v domácí lékárně
archiv FTV Prima

reklama

Rádi si dopřáváte domácí pomerančový džus? Rubrika Šetříme s Láďou poradí, jak využít vymačkaný pomeranč jako bio houbičku na mytí dřezu. Kutil Evžen předvede přístroj na výrobu sodovky, který sám sestavil. Láďova domácí lékárna se zaměří na fenykl a olej z něj, který je vhodný na zklidnění duše a vyladění organismu. Grilovací sezona je za dveřmi. Určitě během ní oceníte recept na koule z mletého masa s bramborem z jedné pánve podle receptu diváky Míry.

Větrák jako podnos na ovoce
Autor: archiv FTV Prima Větrák jako podnos na ovoce

V dílně Láďa vyrobí podnos na ovoce z rozbitého větráku. Ty nejlepší výtvory, výrobky i výpěstky od diváků ukáže Pošta pro Láďu. Divačka Andrejka předvede svoji potkaní parťačku Honey, která nejen slyší na jméno, ale dokonce cvičí parkur na doma vyrobených překážkách. V kuchyni se Láďa na závěr pustí do vaření polévky z pečeného česneku.

Luxusní polévka z pečeného česneku
Autor: archiv FTV Prima Luxusní polévka z pečeného česneku

Vychytávky Ládi Hrušky kromě oblíbených návštěv českých kutilů a žen kutilek, představování nejrůznějších léčivých rostlin, bylinek, ale i ovoce či zeleniny v Láďově domácí lékárně a receptů jak z diváckého Rodinného stříbra, tak přímo z Láďovy kuchyně nabídnou novou rubriku Šetříme s Láďou Hruškou.

Sledujte v neděli 30. dubna 2023 v 13.00 na Primě!

reklama

reklama