Kdo je Tomáš Měcháček?

Tomáš Měcháček patří mezi nové tváře Prima Family. Spolu s Martinem Dejdarem vás bude provázet pořadem Vylomeniny.
Tomáš Měchura
Tomáš Měchura

reklama

Narodil se dvaadvacátého prosince 1979 v Ústí nad Labem. Svou občasnou návštěvou potěšil místním gymnázium a úspěšně ho absolvoval. Jelikož je to talent od přírody, přijímačky na DAMU se mu povedly jedna báseň. Studoval alternativní a loutkové herectví.

Herec na ulici...

Ve svých dvaceti letech založil tzv. Hnutí mysli pro divadelní výzkum – MATAPA, pod jehož vlajkou odehrál několik pouličních představení a řadu her sám režíroval. Se svými divadelními projekty sklízí úspěch u nás i v zahraničí. I když Tomáš miluje divadlo, zahrál si několikrát i ve filmu. Jeho nejvýznamnější filmovou rolí je postava promítače Petra z filmu Protektor. Znáte ho dokonce i jako stand-up komika.

Vylomený Tomáš

Kromě samotného hraní se občas věnuje divadelní režii a formou workshopů herectví také vyučuje. Při natáčení  Vylomenin všechno komentuje a perfektně manipuluje. Jeho obličej je vybaven bezpočtem výrazů.Tomáš Měcháček deset let cestoval po světě s norsko-anglickym divadlem NIE, působí jako pedagog na pražské DAMU, účinkuje v představení Pérák legendárního divadla Vosto5, v představení Vidím nevidím na Nové scéně ND a je autorem experimentálního Varieté O N I v exeperimentalním prostoru Nod.

Chcete vidět bezpočet jeho šílených grimas ve Vylomeninách? Podívejte se na jeho šílené fotky!

reklama

reklama