Martin Dejdar o Vylomeninách: Vždycky si to odskáčeme my, moderátoři

Protože se právě rozjíždí druhá řada zábavného pořadu Vylomeniny, rozhodli jsme se udělat rozhovor s jedním z jeho hlavních protagonistů, moderátorem Martinem Dejdarem. V čem bylo natáčení druhé řady jiné než první? Bál se, že lidé odhalí, že jde o pořad Vylomeniny? Čtěte dále a dozvíte se nejen to.
Martin Dejdar v nových Vylomeninách
Martin Dejdar v nových Vylomeninách

reklama

Jaká je druhá řada Vylomenin?

Určitě je ještě mnohem lepší než první řada! My jsme měli trochu strach, protože se řady natáčely docela rychle za sebou – první se dotočila, myslím, loni koncem května nebo začátkem června, a už v červenci jsme točili tuhle druhou! Takže jsem si říkal: „Tohle nemůže fungovat! Ty lidi nás znají, odhalí nás, to je špatné rozhodnutí!“ No a mýlil jsem se!

Odhalil vás někdo?

Za celou dobu natáčení byly dva, možná tři páry, které nás prokoukly! To bylo super! Představte si, co se nám stalo: Jeden pár jsme chytili v Příbrami, a ten samý pár nám pak přišel do hospody v Krči v Praze! Prostě neuvěřitelný, světový unikát! Chtěli jsme je vzít ještě jednou, jenže když přišli, my už jsme měli někoho jiného, a než jsme s ním dotočili, oni odešli. Chtěli jsme vzít toho druhého z toho páru, prostě škoda.

V čem dál bylo jiné natáčení druhé řady?

Určitě jsme byli zkušenější – věděli jsme, jak to vést, jak to táhnout. Samozřejmě i tak se někdy ocitnete na hraně toho, kam až chcete jít, kdy už to začíná být moc. V euforii z toho, že se to daří, se ale musíte rozhodnout, kdy přestat. I ve štábu jsou lidi, kteří jsou tvrdší a drsnější v tom, kam zajít, no a pak jsme tam my, trochu umírněnější. Já vždycky říkám – tak si sami jděte zkusit někomu říkat tyhle věci, to vůbec není snadné! A ve finále se to snese na mě s Tomášem. Nikdy to neodskáče ten, kdo to vymyslel.Těšíte se na nové Vylomeniny? Pobavte se u nejlepších kousků už teď na Prima PLAY!

Ale předpokládám, že jste vždy tu únosnou mez našli…

Tak naštěstí to byl tak skvělý štáb, že jsme se vždycky domluvili. Myslím, že se za Vylomeniny nemusíme stydět. Určitě to nikdy nešlo za takovou míru únosnosti, že bychom někomu ublížili. Opravdu dbáme na to, aby to byla zábava i pro nachytané, nejen pro diváky a náš štáb.

Vy musíte být vlastně i psycholog, abyste poznal onu únosnou mez!

No právě! A někdy je to těžké, protože člověk je nadšený, jak se to strašně daří, ale musí myslet opravdu dopředu, na nachytané. Protože ti když zajdou za svou mez, vysílání natočeného vám pak nemusí povolit.

Martin s Tomášem jsou už sehraný tým
Martin s Tomášem jsou už sehraný tým

 

Nachytaní musejí dát souhlas s použitím nahrávky?

No právě! A ono se to nezdá, v televizi je s jednou dvojicí třeba šest, sedm minut, ale my točíme tak hodinu a půl. Když vám někdo cukne, je to všechno v háji! Samozřejmě se nám to také stalo. My prostě musíme myslet dopředu, aby to bylo zábavné, ale i únosné, a to je někdy hodně těžké.

Tyhle zábavné pořady vypadají jako děsná legrace…

Ale je nesmírně složité a těžké je dělat!

Podle čeho si vybíráte dvojice, dá se to nějak zobecnit?

To je strašně individuální – hlavně se musejí nějak projevit. Je tam fáze, kdy lidi sondujete, posloucháte a ani jeden z nich o tom neví. Sledujete gesta, mimiku, vyjadřování – podle toho všeho poznáte, jestli je na to daný člověk vhodný. Je to docela chemie.

Jak se vám pracuje s Tomášem?

Skvěle! Já mám pocit, že jsme se sehráli hned první den, prostě to funguje!

Premiérové díly Vylomenin sledujte na Primě každý pátek ve 21.30 po pořadu Farmář hledá ženu.

reklama

reklama