Zázraky života

O seriálu

Více o prvním díle

Nový rodinný seriál Televize Prima

 

Mít vlastní dítě aneb Zázrak života je, když…

 

Narození dítěte se odjakživa považuje za zázrak. Po devíti měsících očekávání se na světě objeví nový malý člověk – a pro jeho rodiče už nic nebude stejné jako dřív. Jenže v posledních letech dramaticky přibývá rodičů, kterým k zázraku zrození musí pomáhat moderní medicína a dámy a pánové v bílých pláštích. Vůbec poprvé v původní seriálové tvorbě se můžete podívat do míst, kde se dějí zázraky téměř denně – do centra asistované reprodukce. Hlavní hrdinové seriálu Zázraky života pomáhají párům, které se z různých důvodů nemohou dočkat potomka, splnit velký sen: počít dítě.

 

Dříve nebo později zatouží po dítěti většina z nás. Jenže příroda se někdy postaví na zadní a tuto nejpřirozenější lidskou touhu odmítne splnit. Strmě rostoucí neplodnost je daní za vymoženosti moderní civilizace a uspěchaný životní styl. Řadě žen, které už ztratily naději, naštěstí mohou pomoci v centrech asistované reprodukce. Mezi nástroji moderní vědy v nich žijí a pracují výjimeční lidé, kteří zasvětili svůj život naději pro neplodné páry. Jejich osudy i prostředí pro řadu z nás obestřené tajemstvím inspirovaly úspěšnou scenáristku Evu Papouškovou k tomu, aby vytvořila Centrum Život a seznámila i televizní diváky s tím, jak se dnes dějí zázraky.

 

Tady jde o život!


Vstupte do malého světa, k němuž se upíná mnoho nadějí těch, kteří zatím bezúspěšně touží po dítěti. V seriálovém Centru Život lékaři a sestřičky každý den prožívají své vlastní zázraky i zklamání. Přestože se netrpělivým klientům mohou jevit jako bozi, rozhodující o jejich štěstí, mají své vlastní radosti i strasti a jsou to rozhodně lidé se vším všudy. Občas se v tom prostě plácají jako my všichni. Chybují, milují, trpí. Bojí se neúspěchu, stárnutí, samoty, sní o lásce a štěstí, prožívají románky i trapasy. Mají děti nebo po nich touží. Jsou to workoholici, jejich práce má ale výsledky a smysl. Představuje obrovskou výzvu a přináší uspokojení a často nový život. V třináctidílném rodinném seriálu se proplétají příběhy lékařů a jejich rodin s osudy pacientů – s těmi, kterým v Centru Život sen splnili, i s těmi, kterým bohužel ani tady pomoci nedovedou...

 

Seznamte se s kouzelníky v bílých pláštích

Autorka scénáře Eva Papoušková stvořila celou řadu osobitých postav Centra Život. Svérázného šéfa centra profesora Petra Diamanta (Jiří Ornest), embryologa Davida Salače (Roman Zach), jeho ženu Moniku (Tatina Vilhelmová), anestezioložku Vlastu Klímovou (Veronika Freimanová), doktora Marka Tichého (Igor Chmela) a další zaměstnance, sestřičky a klienty centra. Přivedla na svět také hlavní hrdinku seriálu Elišku Diamantovou, vynikající gynekoložku, jíž vděčí mnoho maminek za splnění svého snu. Ve své první seriálové roli ji ztvárnila jedna z nejvýraznějších mladých hereček  a čerstvá držitelka Českého lva Jana Plodková.