Táňa Vilhelmová: Monika by si zasloužila metál jako matka roku

Postavou, kterou diváci Zázraků života už dobře znají, je Monika, manželka doktora Davida Salače. Hraje ji Tatiana Vilhelmová. Jak se jí druhá řada seriálu natáčela?
ZZ profil - Tatiana Vilhelmová
ZZ profil - Tatiana Vilhelmová

reklama

S jakými pocity jste se vracela před kameru na natáčení dalších dílů?

Do kolotoče natáčení jsem naskočila v pohodě, protože už jsem přesně věděla, do čeho jdu. Takže mě nezaskočilo ani to, když jsem měla někdy třeba čtrnáct obrazů během jednoho dne.

 

Hodně jste točila taky s klukem a holčičkou, kteří hrají vaše seriálové děti.

To je pravda a moc mě bavilo s nimi pracovat, protože jsou obě moc šikovné a pokaždé perfektně připravené; jak Robin Soudek, tak Kristýnka Dotlačilová. Obrazy s nimi pro mě byly příjemné rozptýlení. Tím, že mám sama děti, nebojím se jich, vím jak na ně a dokážu je zabavit. Navíc Robina už znám, hrála jsem mu maminku ve Vratných lahvích, od té doby trochu vyrostl, ale pořád mám pocit, jako by už ke mně tak trochu patřil.

 

Co se vám na postavě Moniky líbí, a co ne?

Monika je svědkem velkých her svého muže se ženami, trpí mu nevěru a pořád dokola mu odpouští. Za to by si zasloužila metál jako matka roku. To bych já jako Táňa nerozdýchala. Monice jsem proto při natáčení pracovně říkala „blbka roku“. Nezní to moc hezky, ale přesně ji to vystihuje. Možná takové ženy opravdu existují, nevím, já žádnou podobnou neznám. Monika má záchvěvy lásky k rodině, které se u ní střídají s touhou vzepřít se svému životu. Pokaždé, když se o to pokusí, ještě víc si natluče. Líbilo se mi a vlastně mě na natáčení bavilo, jak byla její situace proměnlivá, že není jasné, kam až nechá věci zajít a jak to nakonec s jejím manželstvím dopadne.

 

S Romanem Zachem, který hraje vašeho manžela – doktora Šebka, jste se častokrát takzvaně odbourali.

S Romanem jsme se odbourávali celkem často. Protože jsme točili buď situace, kdy jsme spolu v posteli a tokáme, nebo obrazy, v nichž se hodně hádáme. Nic mezi tím. Ale shodli jsme se, že o tom manželství vlastně je. Monika je poměrně hádavá, což já ve skutečnosti moc nejsem, takže s tím jsem se musela trochu v roli poprat. Vlastně jsme točili i obrazy, v nichž se pereme, takže diváci se mají opravdu na co těšit. Vztah Moniky a jejího muže rozhodně nebude nudný.

reklama

reklama