Zázraky života II (13) – Oslava

Petr Diamant má kulaté narozeniny. A přesto, že nesnáší jakékoliv oslavy, mu Vlasta připravila narozeninový večírek. Jak Petr oslavu „přežije“? Eliška nemůže přestat myslet na Honzu Máchu. Bohužel ho stále potkává, Vlasta ho totiž pozvala na Diamantovu oslavu. Co si Honza s Eliškou řeknou?
Zázraky života II (13) - Obrázek 1
Zázraky života II (13) - Obrázek 1

reklama

Mirek dál pomáhá Heleně a je šťastný, že může trávit čas s Andrejkou. Zatímco malá si ho oblíbila, Helena si ho pořád drží od těla. Podaří se Mirkovi její nedůvěru někdy zlomit? Z Marka a Dany se pomalu stávají blízcí přátelé. Marek by ale rád posunul jejich vztah dál. Co na to Dana?

 

Profesor Diamant nesnáší jakékoliv oslavy. Bohužel se blíží jeho pětašedesátiny, tak se jistým oficialitám nevyhne. Bude muset udělat výjimku a „přežít“ narozeninový večírek pro „pár“ známých, který mu uspořádala Vlasta. Staví se k němu podobně, jako by měl sestoupit do jámy lvové. To ale není jediná nepříjemnost, kterou musí Diamant zvládnout. „Babička“ Kroftová se rozhodla, že ustanoví malého Péťu univerzálním dědicem svého nemalého majetku. Ovšem jen za předpokladu, že Péťa dostane její příjmení. To se ale Diamantovi vůbec nelíbí. Jak se s Kroftovou nakonec domluví? A jak „přežije“ oslavu narozenin?

 

Eliška si nemůže pomoct, ale musí pořád myslet na Honzu Máchu, který se s ní rozešel. Tak jen čeká, až se naplní rčení: Sejde z očí, sejde z mysli. Jenže to není tak jednoduché. Vlasta totiž Honzu pozvala na Diamantovu narozeninovou oslavu. A tak zatímco se Honza snaží s Eliškou prohodit alespoň pár slov, ona se mu naopak snaží vyhýbat. Podaří se nakonec Honzovi mluvit s Eliškou o jejich vztahu-nevztahu? A čeho se doberou?

 

Mirek dál pomáhá Heleně a je šťastný, že může trávit čas s Andrejkou. Zatímco malá si ho oblíbila, Helena si otce své dcery pořád drží od těla. Na druhou stranu už si neumí představit, jak by se obešla bez jeho pomoci. Proto Helena požádá právě Mirka, aby ji i Andrejku odvezl za jejími rodiči. Mirek ochotně souhlasí, a je dokonce připravený na to, že muže, který jejich dceři udělal dítě a pak se na ni vykašlal, Helenini rodiče nepřivítají nijak příjemně. Klidně schytá i pár facek, jen když mu Helena konečně odpustí. Čeho se dočká dřív?  

 

Marek Tichý si pomalu získává Daninu důvěru. Stali se z nich dobří přátelé, jenže Marek by rád jejich vztah posunul trochu dál. Dana si je toho vědoma, ale stále váhá. Nechce se znovu spálit. Markovi se ale daří přesvědčit ji, že to s ní myslí opravdu vážně. A snaží se přesvědčit ji i o tom, že její zdravotní stav nevylučuje, aby otěhotněla. Jenže Dana má vůči planým nadějím vypěstovanou averzi. Uvěří Dana nakonec tomu, že by z ní mohla být máma, která si pochová vlastní dítě? A že by mohla být v životě zase šťastná?

 

Dívejte se na třináctý díl druhé řady seriálu Zázraky života v neděli 13. května ve 20.00 na Prima family.

reklama

reklama