Zázraky života II (15) – Naděje

Honza Mácha se pořád nevzpamatoval z toho, že Eliška čeká jeho dítě. Jak se rozhodne? Zůstane s nimi, nebo odletí na stáž do Londýna? Marek s Danou se rozhodli podstoupit umělé oplodnění. Proces, který jako doktoři dobře znají, protože ho dnes a denně na klinice zažívají. S čím ale nepočítali?
Zázraky života (15)
Zázraky života (15)

reklama

 

David Salač je rozvedený, své děti vídá jen v určitých dnech, jeho nejstarší dcera už ho nepotřebuje. Připadá mu, že všechno v životě prohrál. Je pro něj nějaká naděje, že by zase bylo líp?

 

Honza Mácha se pořád nevzpamatoval z toho, že Eliška čeká jeho dítě. Rozešli se spolu, všechno si vyříkali, a co teď s tím? Honza nemůže ujet, aniž by si s Eliškou nepromluvil. Cestu na stáž do Londýna proto odloží. Eliška už ale měla čas si všechno promyslet. Honza k ní nic necítí, tak proč by ho měla svazovat a bránit mu v kariéře? Vždyť své dítě může vidět, kdy chce, letadlem z Londýna je u nich Honza za chvíli. Proto ho posílá pryč. Přestože si Eliška hraje na statečnou a emancipovanou ženu, po čase se jí přece jen po Honzovi stýská. Rozmyslela si to dobře, když ho nechala jít?

 

Dana už je pevně rozhodnutá podstoupit umělé oplodnění. A Marek je pro ni nejen dárce spermie, ale také chlap, se kterým je jí dobře a s nímž si umí představit, že bude vychovávat dítě. Jen se cítí zvláštně, že je najednou v roli pacientky. A co teprve Marek? Proces IVF sice důvěrně zná, ale jako dárce spermie musí absolvovat všechny nepříjemné procedury, které zatím znal jen z druhé strany – z pozice doktora. S jakými pocity je podstoupí?

 

Zatímco všichni ostatní mají alespoň nějaký důvod ke spokojenosti, David Salač má pocit, že všechno v životě prohrál. Manželka se s ním rozvedla, děti vídá jen v určené hodiny. Starý byt Monika prodala a do nového se David ani nemá chuť stěhovat. A nejstarší dcera Maruška už si žije svůj život s Tedem. Navíc Davida čeká soud kvůli zanedbání péče. Má naději, že zase bude líp?

 

Diamant se poslední dobou nestačí divit. Má dojem, že mezi jeho pacienty je najednou nějak moc jeho podřízených. I když – ono je to vlastně jedno – ať se lidi rozcházejí, nebo vdávají a žení, u nich na klinice Centrum života se dál vede každodenní bitva o zázrak zrození. A stále platí, že naděje umírá poslední...

 

Dívejte se na poslední díl druhé řady seriálu Zázraky života v neděli 27. května ve 20.00 na Prima family.

reklama

reklama