Lekce blanšírování a recepty ze Zdeňkovy akademie pohromadě

Odkoukejte od Zdeňka Pohlreicha, jak docílit, aby zelenina zůstala i po tepelné úpravě krásně zelená, polévka čirá a maso šťavnaté. A hned si vyzkoušejte i několik receptů, které na téma blanšírování připravil se svými žáky v pořadu Zdeňkova akademie.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Zdeňkova akademie (7) - upoutávka

reklama

„Estetika je v kuchyni velice důležitá věc. Je zapotřebí si pamatovat pár pravidel, která je nutné aplikovat,“ uvádí šéfkuchař Zdeněk Pohlreich další lekci, věnované blanšírování.

Naučte se připravit pod vedením Zdeňka Pohlreicha gnocchi s blanšírovaným květákem, rýžový salát s blanšírovanou zeleninou, nebo jak blanšírovat maso. 

CELÝ DÍL ZDEŇKOVY AKADEMIE O BLANŠÍROVÁNÍ NAJDETE V TOMTO ODKAZU

Blanšírování je technika,  jejíž název znamená rychlé povaření v tekutině, často s následným prudkým zchlazením. 

Základ blanšírování - ledová tekutina

Jak šéfkuchař své žáky poučil, tekutina na blanšírování by měla být v případě zeleniny vždy osolená a mělo by ji být dost na to, aby pojala celé množství, se kterým pracujeme.

"Pokud to nejde a nemáme dostatečně velikou nádobu, je vždy potřeba provést blanšírování v několika dávkách, proto, aby teplota vody příliš neklesala a došlo skutečně k rychlému varu," říká.Zchlazení je potřeba provést ve skutečně ledové vodě, opět v dostatečném množství, aby se var co nejrychleji zastavil a zelenina dále neztrácela barvu. V profesionální kuchyni se to řeší vodou, do které se přidá led. A doma? Tam by to mělo jít udělat úplně stejně.

Ta troška práce navíc bude odměněna daleko stabilnější a živou, např. zářivě zelenou barvou u špenátu, brokolice, chřestu a u všech dalších zelenin. Nejjednodušším pravidlem na zapamatování  by mělo být , že pomalý var je zabijákem čerstvých barev.

Premiéra dalšího dílu pořadu Zdeňkova akademie zase v neděli v 18.00 na Primě.

VŠECHNY VIDEORECEPTY Z POŘADU ZDEŇKOVA AKADEMIE

reklama

reklama