Ivan Trojan – Nejvýraznější český herec a otec: 4 Čeští lvi a 4 synové

I tento týden přivítá průvodkyně pořadu Zrcadlo tvého života Jiřina Bohdalová opravdu exkluzivního hosta. Tentokrát jím bude jeden z nejlepších českých herců počátku století Ivan Trojan.
Zrcadlo tvého života (6) - Ivan Trojan - Obrázek 11
Zrcadlo tvého života (6) - Ivan Trojan - Obrázek 11

reklama

Ivan Trojan se narodil v Praze do známé herecké rodiny – jeho otcem je herec Ladislav Trojan, jeho bratr Ondřej Trojan je filmový producent a režisér. Své herecké zaměření potvrdil manželstvím s herečkou Klárou Pollertovou-Trojanovou (sestrou olympijského vítěze Lukáše Pollerta).

 
V současnosti je jedním z nejznámějších českých herců. Dosáhl výrazných úspěchů v rolích divadelních, televizních i filmových, ale prosadil se také v dabingu. Ze sedmi nominací na výroční filmovou cenu Český lev proměnil čtyři a rovněž se mu podařilo stát se otcem čtyř synů. V neposlední řadě je také skalním fanouškem fotbalového klubu Bohemians 1905, za který si už několikrát zahrál.

 

Původně inklinoval právě spíše ke sportu, dokonce studoval sportovní gymnázium, ale osud tomu chtěl nakonec jinak a Ivan se po přijetí na DAMU vydal ve stopách svého otce. Působil v několika divadlech (Realistické divadlo, Národní divadlo, Dejvické divadlo), je známý z filmu (Samotáři, Smradi, Jedna ruka netleská, Musím tě svést, Příběhy obyčejného šílenství...), televize (Četnické humoresky, Dobrodružství kriminalistiky...) i dabingu a rozhlasu.

 

Společně s ním a jeho spolužáky Miroslavou Pleštilovou, Janem Šťastným a Lukášem Hlavicou zavzpomínáme na jeho školní léta, zazpívat mu přijdou Monkey Business, Kamil Střihavka, Ivan Hlas či Mňága a Žďorp, ale přijdou i další: sportovci, režiséři, herci a samozřejmě jeho nejbližší rodina.

 

Sledujte Ivana Trojana a řadu jeho přátel již v pátek 12. 10. v Zrcadle tvého života od 20.00 na Prima family!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!