Úplný začátek krimiseriálu Polda: Probuzení

První epizoda detektivního seriálu Polda je tady. Komisař Michal Bříza (David Matásek) byl při zásahu proti ruskojazyčné mafii postřelen do hlavy. Následkem zranění upadl do kómatu, aby se o dvacet let později probudil v budoucnosti plné novinek. Užijte si jeden z nejoblíbenějších krimi seriálů na Primě v úterý ve 20.20.
Polda a Andrej. Nesourodí parťáci, kteří se vzájemně vychovávají.
Polda a Andrej. Nesourodí parťáci, kteří se vzájemně vychovávají.
archiv FTV Prima

reklama

Polda ze staré školy se vrací jako superpolda z minulého století. A nestačí se divit, co všechno je jinak.

Má dvacetiletou dceru (Elizaveta Maximová), manželka (Lenka Vlasáková) ho opustila po pěti letech, které strávila marným čekáním na zázrak u jeho nemocničního lůžka. Přečtěte si více o hereckém obsazení a kdo je kdo v Poldovi.

Detektivní seriál Polda sledujte každé prázdninové úterý ve 20.20 na Primě

Polda (1) - upoutávka
Polda (1) - upoutávka

Hned Poldův první případ nás vrací do minulosti.

Ve Vltavě poblíž pražského Mánesa je nalezeno tělo muže patřící nedávno propuštěnému pachateli, který byl za vraždu osmiletého chlapce odsouzen k patnácti letům odnětí svobody.

Hlavním podezřelým se okamžitě stává Jiří Bláha, otec tehdy zavražděného dítěte, který má mnoho důvodů na pomstu a málo průkazné alibi.

V době vraždy prý se svým společníkem zpracovával účetní podklady pro daňové přiznání jejich podniku, malého fitness centra, které v devadesátých letech začínalo jako boxerský klub, kam vyšetřovatel Michal Bříza ještě před svým úrazem chodíval na tréninky vedené profesionálem Rosťou Mrázkem.

Polda III (1): Kolegiální
Polda III (1): Kolegiální

Poldovy hlášky vás pobaví

„Takže z Rockyho se stal za dvacet let účetní?,“ dobírá si Michal Bříza kamaráda, který na rozdíl od bývalého žáka, který se dvacet let válel v nemocniční posteli, o poznání ztloustnul.

„Podnikání škodí zdraví,“ zapaluje si Michal cigaretu uprostřed rotopedů, na kterých se potí návštěvníci posilovny. Michalův mladší kolega Andrej samozřejmě nechápe, odkud se ti dva můžou znát, ale brzo usoudí, že to bude z let ještě před jeho narozením a do rozhovoru se dospělým raději neplete.

Ještě týž večer si oba staří známí z „devadesátek“ dávají sentimentální sérii piv v hospodě za rohem. Michal vypráví o dceři (Elizaveta Maximová), kterou naposledy viděl v porodnici a dnes jí musí být přes dvacet let, o tom, že jeho bývalá žije se soudním lékařem (Jiří Vyorálek) a že jediné, co mu ze starého života zůstalo je staré, ale spolehlivé auto.

Polda (1) - upoutávka (dějová)
Polda (1) - dějová - upoutávka

reklama

reklama