Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Možná také patříte mezi ty, které prostě platí kreditkou. Je to u nás vžitý termín pro platby jakoukoli kartou. Přitom mezi kreditní kartou a kartou debetní je propastný rozdíl. Je pravdou, že nové boty zaplatíte oběma, ale v případě kreditní karty se můžete těšit z řady slev, benefitů a příspěvků.
Kreditní karta
Kreditní karta

reklama

Jaký je vlastně rozdíl mezi kreditní a debetní kartou? Pokud vám při platbě kartou zmizí částka za nákup z vašeho účtu u banky, platíte debetní kartou. U kreditní karty nemusíte mít žádný účet, protože si peníze na nákup půjčujete u banky. Níže vám přinášíme šest tipů, jak kreditní kartu používat, abyste bezstarostně mohli čerpat jejich výhody.

1. Splaťte včas nákup z kreditní karty

Jak už jsme uvedli, placením kreditní kartou si v podstatě berete půjčku u banky, kterou ale máte na druhou stranu kdykoli k dispozici. Pokud částku, nejčastěji do několika týdnů, bance splatíte, neplatíte žádný úrok a jen využíváte bohaté benefity, které jsou s kreditkou většinou spojené. Po této lhůtě ale musíte ke splátkám připočítat něco navíc (úrok).  Plaťte kreditní kartou, ale hlídejte si, abyste peníze vždy včas vrátili.

2. S každým nákupem si spoříte na důchod

S každým nákupem Lady kartou či A kartou si spoříte na důchod. Je to jednoduché. Z každé platby kartou vám Komerční banka převede jedno procento na váš penzijní účet u KB Penzijní společnosti. Měsíčně to může být až 500 korun. Pokud máte penzijko už jinde, nevadí. Procento můžete posílat na charitu, zeptejte se v bance, jak to funguje.

3. Nákupy – ano; výběry - ne

Kreditní kartu používejte pokud možno pouze na placení v obchodech a na internetu. Z bankomatu vybírejte pouze v krajním případě. To samé platí o platebních příkazech. Tyto transakce jsou s kreditní kartou nevýhodné kvůli možným poplatkům.

4. Nákup elektroniky rovná se rok záruky navíc

Pokud nakupujete jakoukoli elektroniku, obchodník vám za příplatek nabídne rok záruky navíc. Ten máte ale s Lady kartou a také A kartou automaticky zdarma. Veškerou elektroniku proto plaťte výhradně těmito kreditkami od Komerční banky.

5. Hlídejte si kalendář

Základem je vědět, kdy je třeba splácet. Například u Komerční banky splátka musí dorazit mezi 22. a 25. dnem v měsíci. Proto si ji vždy poznamenejte do diáře nebo si nastavte automatickou splátku, která za vás za 39 Kč měsíčně pohlídá bezúročné období a včas za vás splatí vyčerpanou částku. Stačí mít k poslednímu pracovnímu dni před 20. dnem v měsíci na běžném účtu v KB dostatek prostředků na pokrytí splátky a vše vyřešíme za vás.

6. Na velký nákup

Pokud máte kreditní kartu pro nákup něčeho hodnotnějšího, snažte se vše splatit co nejrychleji, nejlépe v deseti splátkách, abyste minimalizovala částku, kterou přeplatíte na úrocích.

Pokud dodržíte naše rady, kreditní karta se vám opravdu vyplatí. V případě, že vás zajímá konkrétní nabídka, podívejte se na stránky oblíbené Lady karty, s níž získáte například i pojištění kabelky včetně mobilu a slevy až 50 % na zboží, cestování i wellness v rámci programu Sphere VIP. Podrobnosti najdete na kb.cz/ladykarta.

Čtěte: Důležité upozornění 
KOMERČNÍ SDĚLENÍ

reklama

www.porovnej24.cz
Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!