Pavel Kříž stárne pro další mladou lásku. Ve filmu Jak básníci čekají na zázrak

Veršující Štěpán Šafránek baví české diváky přes třicet let a o své kouzlo nepřichází ani v šestém dílu unikátní filmové série Básníků. Vydařená česká komedie Jak básníci čekají na zázrak totiž opět přináší obyčejné lidské příběhy, milý humor a potěší skvělými dialogy z pera scenáristy Ladislava Pecháčka. Samozřejmě nechybí nezaměnitelná režijní poetika Dušana Kleina, písničky Jaroslava Uhlíře i kreslené pasáže Adolfa Borna.
Poslední pokračování legendárního filmu s Pavlem Křížem v hlavní roli. Jak Básníci čekají na zázrak (2016).
Poslední pokračování legendárního filmu s Pavlem Křížem v hlavní roli. Jak Básníci čekají na zázrak (2016).
Bioscop

reklama

Není divu, že si představitel hlavní role lékaře Štěpána, Pavel Kříž, k sérii za tu dobu vytvořil pomalu rodinné pouto. „Pokaždé, když je točíme, přijde mi, jako kdybych se vracel domů nebo někam, kde to znám. Jako kdybych znovu odemkl byt, kde vím, že najdu své známé a kamarády," popsal své pociti po premiéře filmu před čtyřmi lety herec.

 „Moje postava se ani moc nemění, jen stárne," okomentoval vývoj postavy Štěpána Pavel Kříž a "jestli mi je příjemné, že se kolem mě mění herečky jako mé partnerky? Na to snad ani není potřeba odpovídat. Všechny to jsou úžasné dámy a skvělé herečky," řekl v rozhovoru pro Deník. Tou zatím poslední filmovou partnerkou se stala herečka LInda Rybová. „Zuzana už je žena, která má dítě a něco v životě za sebou. Myslím, že v tom je rozdíl oproti minulým Štěpánkovým partnerkám, protože to byly spíš holky. Také to veršování už není tak poetické a romantické. A myslím, že i Štěpánkův vztah k ní je jiný,“ naznačila Linda Rybová ke své roli v komedii Jak básníci čekají na zázrak. 
Jak básníci čekají na zázrak uvidíte v sobotu ve 20.15 na Primě.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Jak básníci čekají na zázrak - upoutávka

Básníci v šestém díle dospějí ke svým cílům, ke kterým léta směřovali, a pomáhají jim v tom staří známí. „Vendulka utěšitelka“ Eva Jeníčková, Štěpánova láska na prahu třicítky Ute – Tereza Brodská, kamarád Karas – Lukáš Vaculík nebo Kendy – David Matásek, čistič bot – Mirek Táborský, profesor Ječmen – Josef Somr, kolega Tomáš Töpfer, jeho pravá ruka Markéta Hrubešová – co jméno, to pojem.

Nerozlučnou dvojici kamarádů jiště okamžitě poznáte podle jejich sebeironie a smyslu pro humor, přesto však budou tentokrát trochu jiní. Je jim padesát a cítí, že by měli dát svým životům nějaký řád a splnit si svoje touhy a přání.

Jak se Básníkům Kendymu a Štěpánovi daří?

Kendy už má plné zuby reklam a jako buldok jde za svým snem o natočení celovečerního filmu. Štěpán dělá zástupce primáře v nemocnici, kde urputně válčí s neústupnou ředitelkou. Tou není nikdo jiný než Vendulka Utěšitelka!

Jak básníci čekají na zázrak
Jak básníci čekají na zázrak

Štěpánovou největší starostí je však jeho třináctiletý syn Junior, kterého po smrti Aničky-Zrzečky vychovává sám. Tedy samozřejmě za vydatné pomoci strejdů Karase a Kendyho.

Když Junior vidí,  že tátovi chybí partnerka, začne doučovat svoje spolužáky s nezadanými maminkami... Na lásku a psaní básniček už Štěpán rozhodně nemá čas ani věk. Nebo ano? 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!