Obec Zahrádky u České Lípy zdobí nová zábavně-naučná stezka Prima ZOOM

Před dvěma lety představila skupina Prima vlastní unikátní projekt Prima SVĚT. Jeho cílem je podporovat místní komunity ve vytváření a zatraktivňování veřejných prostranství sloužících k setkávání lidí. Vše logicky navazuje na hlavní motto televize Prima „Spojuje nás víc, než si myslíme“.
Zábavně-naučná stezka Prima ZOOM
Zábavně-naučná stezka Prima ZOOM

reklama

Nejnovějším počinem v rámci projektu Prima SVĚT je zábavně-naučná stezka Prima ZOOM v Zahrádkách u České Lípy, která byla dokončena v březnu 2020 a budoucí návštěvníky přivítá, jakmile to situace a opatření vlády dovolí.

V pořadí pátým charitativním projektem skupiny Prima je zábavně-naučná stezka Prima ZOOM, která vznikla v obci Zahrádky u České Lípy ve spolupráci s vedením obce. Stezka je v těsné blízkosti národní přírodní památky Peklo, která je nádherným místem, na nějž se ročně jezdí dívat tisíce návštěvníků. Stezka, tvořená naučnými i interaktivními prvky, je doplněna ručně vyřezávanými sochami zvířat i lavičkami a věnuje se hned několika tématům, která jsou pro dané místo typická.

Panel pexeso
Panel pexeso

Návštěvníci si tak mohou dopřát odpočinek, dočíst se o přírodní památce i místních legendách a seznámit se s mnoha tvory, kteří v této oblasti žijí. Pro ty nejmenší je připraveno mnoho interaktivních prvků, jako je zábavné pexeso nebo přírodní dendrofon, zabavit se mohou také na speciálním dětském hřišti. To vše nová zábavně-naučná stezka Prima ZOOM nabízí v zámeckém parku a jeho blízkém okolí a těší se na návštěvníky, jakmile to aktuální situace a opatření vlády dovolí.

Přírodní dendrofon
Přírodní dendrofon

V rámci projektu Prima SVĚT bylo dokončeno již pět realizací. V roce 2018 to byly projekty: Primáčkovo dětské hřiště v Řevnicích a zábavně-naučná stezka Prima ZOOM v barokním areálu Skalka v Mníšku pod Brdy, které vznikly díky spolupráci s městy a místními komunitami lidí. V roce 2019 se potom projekt zaměřil na děti a oddělení v nemocnicích. Díky jeho podpoře tak vznikl nový dětský koutek v Centru popálenin Vinohradské nemocnice a nově zrekonstruované oddělení dětské chirurgie a traumatologie Thomayerovy nemocnice. Nejnovějším počinem je zábavně-naučná stezka Prima ZOOM v Zahrádkách u České Lípy.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!